Jana Petříková vystavuje své malby v Galerii M+M v Hranicích

Jana Petříková na vernisáži výstavy Barevné snění. Snímek Stanislava Petříka

Pozvánka

Textilní a oděvní výtvarnice Jana Petříková ze Štěpánova u Olomouce si pro své příznivce připravila prodejní výstavu s názvem Barevné snění. Návštěvníci ji mohou navštívit v hranické Galerii M+M. Výstava skončí ve čtvrtek 13. února 2020.

petrikova plakatVystavené obrazy jsou vytvořeny textilními technikami, a to především pomocí pigmentového prášku na režném plátně z dnes již neexistující textilky Slezan Frýdek-Místek.

Výstava je rozmístěna do tří sálů. V tom prvním jsou studijní kresby autorčiných příbuzných z konce osmdesátých let minulého století a obrazy, které jsou tematicky zaměřené na oblast Ostravska a Beskydy.

V druhém sále je hlavním tématem život a láska. Autorka se nevyhýbá ani abstrakci. Vystavené obrazy doplňují malované hedvábné kravaty.

Poslední sál nabízí pohled na oděvní tvorbu autorky. Můžeme zde vidět malované šaty, mikiny, hedvábné šátky i malovanou obuv.

Jana Petříková (* 1966) absolvovala oděvní průmyslovku a lidovou konzervatoř v Ostravě, obor výtvarná výchova u Aleny Ovčáčkové. Zabývá se tvořením malovaných oděvů, především pak triček a šátků. Autorka při své tvorbě experimentuje s textilními technikami a barvami. V roce 2007 založila internetový obchod, ve kterém nabízí svoji vlastní oděvní tvorbu.

Autor: Stanislav Petřík

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery