Práce na papíře Joana Miróa v pražském Mánesu

Práce na papíře Joana Miróa v pražském Mánesu. Zdroj snímku: Adolf Loos Apartment and Gallery (archív)

Pozvánka

Od úterý 14. ledna do čtvrtka 6. února 2020 se koná ve výstavní síni v pražském Mánesu mimořádná výstava katalánského výtvarníka Joana Miróa s názvem Práce na papíře, kterou pořádá renomovaná aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery.

 Joan Miró (* 20. dubna 1893; † 25. prosince 1983) byl předním lídrem evropské avantgardy. Se svými abstraktními motivy se stal jedním z nejoriginálnějších a nejúspěšnějších umělců 20. století. Jeho tvořivost sahala od malířství a sochařství až po tvorbu keramiky.

V padesátých letech minulého století zaujala v jeho tvorbě důležité místo litografie, díky níž uplatnil svoji spontánnost.

Malby a grafiky Joana Miróa jsou plné napětí a fantazie. Umělcovy formy ústí do černé linie na pozadí pestrých barev, geometrických tvarů, ve kterých lze objevit stylizované ztvárnění zvířat, lidí či nebeských těles.

Výstava je částečně prodejní a ve výstavní síni Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu přístupná od pondělí do pátku v době od 10:00 do 18:00 hodin.

Autorka: Dana Ehlová

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery