Otevřené řady Martina Matouška a Ondřeje Roubíka v kutnohorské Galerii Felixe Jeneweina

Pozvánka

Vernisáží v pátek 17. ledna 2020 bude od 17:00 hodin zahájena v kutnohorské Galerii Felixe Jeneweina výstava obrazů Martina Matouška a Ondřeje Roubíka nazvaná Otevřené řady.

O hudební zpestření se při vernisáži postará kytaristka a zpěvačka Lucie Elšíková.

Úvodního slova při vernisáži se ujme ředitel galerie Aleš Rezler, kterého jsme požádali, aby našim čtenářům představil tvorbu obou autorů: "Martin Matoušek (* 1976) žije a pracuje v Praze. Malbě se soustavně věnuje od roku 2004. V průběhu času se jeho výtvarný projev měnil, a to jak ve vztahu k obsahu, tak vlivem použitých materiálu. Klasická plátna nahradil mahagonovými deskami, které poskytují naprosto odlišné možnosti práce s barvou i prostorem obrazu. Hledání nových výrazových prostředků mělo významný vliv na současnou podobu Matouškovy tvorby inklinující k výrazně abstraktním formám. V posledních letech vytvořil autorskou dvojici s Ondřejem Roubíkem a tvoří velkoformátové obrazy, kde se kříží malířské a sochařské přístupy.

otevrene radyOndřej Roubík (* 1988) je absolventem pražské AVU, prošel jejími dvěma ateliéry. V letech 2007 až 2011 studoval v ateliéru experimentální grafiky Vladimíra Kokolii, následně potom v ateliéru kresby Jiřího Petrboka, kde absolvoval v roce 2014. Evidentně sází na znalost kresby, kterou je Petrbokův ateliér pověstný. Ondřej Roubík je bytostný figuralista. Vyhýbá se davovým scénám a preferuje introvertní výjevy zaměřené na individuální figurální portrét v intimních situacích, kterým dodává jakési fantaskní přídomky a symbolické artefakty. Obecně reaguje na konflikt člověka s přírodou."

Výstavu Martin Matoušek, Ondřej Roubík: Otevřené řady můžete v kutnohorské Galerii Felixe Jeneweina navštívt do soboty 22. února 2020.

Autor: MiM, tz

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery