Malíř z Kašperských Hor vystavuje v Plzni

Pozvánka

Malíř, kreslíř a grafik Jiří Hudec perfektně kombinuje barvy a geometrické tvary. Jeho obrazy působí hravě, vesele a pozitivně. V plzeňské galerii Visio Art byla ve čtvrtek 7. února 2019 zahájena výstava, na které představuje svoji tvorbu.

hzdec visio 2hzdec visio 1Tento rodák z Plzně, žijící v Kašperských Horách, s malováním začal už v předškolním věku. Jak sám uvedl, měl radost, že mohl zaznamenávat to, co viděl kolem sebe a co měl rád.

„Inspiračních zdrojů má Jiří Hudec celou řadu. Patří mezi ně i prožitky přetvářené do vlastní představy, prožitky jako úzkosti, radosti, strach, nejistota. Často na ně reaguje svými geometricky přesnými obrazy, které mu pomáhají vytvořit si nezávisle na okolí svůj vnitřní svět," uvádí se v pozvánce na výstavu.

Jaké tedy vlastně jsou jeho obrazy? Rozhodně nemusíte mít strach, že by se jednalo o nějaké tmavé a ponuré výtvory. Jiří Hudec si skvělým způsobem dokáže pohrát s barvami a geometrickými tvary. Dýchne na vás veselost a pořádná dávka energie, kterou se malíři podařilo do každého svého díla přenést. Pestrobarevnost rozzáří oči a přivede vás na jiné myšlenky.

hzdec visio 3hzdec visio 4Zároveň je dobré před každým obrazem chvíli postát a oddat se pozorování. Brzy začnete vnímat zajímavé detaily a oředstavivost začne naplno pracovat. Například u díla s názvem Kudlanka najednou spatříte ženská ňadra i nevšední pojetí dalších částí lidského těla.

Výstavu Jiřího Hudce můžete v plzeňské Visio Art Gallery navštívit do čtvrtka 28. února 2017.

Text a snímky: Jan Kaše

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery