Obrazy bez erotiky se chystá Richard Knot vystavovat v Kutné Hoře

Pozvánka

Vernisáží ve čtvrtek 23. srpna 2018 bude od 17:00 hodin v kutnohorském knihkupectví a galerii Kosmas zahájena výstava Richarda Knota s názvem Bez erotiky, kterou připravila umělecká agentura ArcusGallery.

knot bez erotiky 1knot bez erotiky 6Malíř Richard Knot (* 1952) absolvoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti v ateliéru Jana Blažka. Poté vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a skloubil tak talent a poznání do podoby zcela výjimečné.

Richard Knot výborně fotografuje, dobře zpívá, pod pseudonymy píše kratší prózy a především se vyjadřuje prostřednictvím olejových barev. Mezi přáteli a spolupracovníky je znám neutuchající aktivitou a svým bezbřehým smyslem pro humor, který vystopujeme i v jeho dílech. Uplatňuje jej nejenom v literární činnosti, ale také se štětcem v ruce, to pak při portrétování osobností, ať již je to kupříkladu režisér Zdeněk Troška nebo třeba legendární pražský knihkupec a knihomol Vráťa Ebr, či sexuolog Radim Uzel, kterým rozjasňuje tváře a formuje rty do úsměvu.

knot bez erotiky 4knot bez erotiky 3Mnoho Knotových pláten charakterizuje modrá a fialová. Autor sám přiznává, že tyto barvy má nejraději od dob, kdy při svých zahraničních tvůrčích toulkách opakovaně hledal inspiraci na řeckých ostrovech. Kolébka naší civilizace mu učarovala, instinktivně cítil, že tady je jako malíř doma a zcela intuitivně se nechal inspirovat mozaikami starých Řeků.

Richard Knot ovládá jak portrétní, tak figurální malbu. Je rozeným krajinářem a baví se i zátišími. Vystavuje v Praze a na Moravě, tleskali mu v Krakově, Vratislavi, Drážďanech i Berlíně. Jeho dílo putovalo též na výstavy do Kodaně a Stockholmu.

knot bez erotiky 2knot bez erotiky 5Výrazná část jeho tvorby je zaměřena na sex a vztahy mezi mužem a ženou, kutnohorská výstava však již svým názvem - Bez erotiky - napovídá, že tentokrát uvidíme portréty, krajiny či zátiší... A to jak na originálních olejomalbách, tak i na signovaných a číslovaných faksimile obrazů Richarda Knota.

Již tradičně během vernisáže zazpívá a zahraje na kytaru Lucie Zhory a na sklenku dobrého vína všechny pozve vinař a majitel kutnohorské Vinotéky U Sv. Barbory.

Výstavu Richrad Knot: Bez erotiky, kterou kutnohorská umělecká agentura ArcusGallery připravila pro zajímavý galerijní prostor místního knihkupectví Kosmas, můžete v Kutné Hoře navštívit do konce října 2018.

knot bez erotiky plakatAutor: MiM

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery