Malířka Jitka Špánková vystavuje v Židlochovicích

Pozvánka

Po roce a devíti měsících se malířka Jitka Špánková vrací se svými obrazy do Malé galerie v Regionálním turistickém informačním centru v Židlochovicích. Zájemci se mohou podívat, kam se za tu dobu její tvorba posunula.

Jitka Špánková je z nedalekých Přísnotic. „Maluji od útlého věku, je to pro mě vášeň a realizace mých pocitů. K největšímu rozvoji mě posunula Hana Faltýnková, učitelka na Základní umělecké škole v Židlochovicích. Postupným zkoušením různých technik a stylů mi nejvíc vyhovuje realismus akrylem a mé pocitové vnímání.“

spankova 1Dodává k tomu, že to není všechno, neboť svoji tvořivost rozvíjí i v jiných oborech, jako je například výbrus skla. Svoji tehdejší výstavu nazvala Živelné vnímání světa.

Ta současná se jmenuje Pocity v siluetách. „Inspiraci nehledám, přichází sama z každé drobnosti. Maluji různými technikami, ale nejvíce mě baví akryl,” říká dnes a přiznává, že ji nadále baví i broušení skla.

Prodejní výstavu Jitky Špánkové Pocity v siluetách v Regionálním turistickém informačním centru v Židlochovicích můžete navštívit do konce května 2018.

Text a snímky: Jiří Smutný

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery