Obrazy Jany Dasové ve Spolkovém domě v Kutné Hoře

Pozvánka

Ve čtvrtek 22. února 2018 byla v kutnohorském Spolkovém domě vernisáží zahájena výstava ne zcela obvyklá: Autorkou obrazů je Jana Dasová, umělkyně, která v dětském a dívčím věku naznačila svůj talent, později se naplno věnovala zaměstnání a rodině a v důchodu se k malování (své celoživotní lásce) opět vrátila.

dasova 2dasova 4Kutnohorská výstava je její třetí (po Praze a Velvarech) a název Barvy – čáry – obrazy napovídá, že spektrum její tvorby je široké a mnohovrstvé. Sahá od ryzí abstrakce přes krajinomalbu až k portrétu, klade důraz na barevné zpracování a zdánlivě všední výpověď o tvarech, v nichž jsou zašifrovány věci, vztahy, pocity. Díváš se a necítíš žádnou kalkulaci, spíš radost z tvorby a snahu předávat ji dál. Nedivím se, že obrazy Jany Dasové lze najít nejen v Česku, ale také v cizině.

Vernisáž měla atmosféru „zpřízněných duší“ - vždyť jedním z těch, kdo ji uváděli, byla malířčina dcera. Hudebními vstupy ji obohatil Dušan Lapáček.

dasova 6Výstavu Jana Dasová: Barvy – čáry – obrazy můžete v kutnohorském Spolkovém domě navštívit soboty do 10. března 2018.

Text a snímky: Vítězslav Hospes
Zdroj: Obzory Kutnohorska

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

dasova 7dasova 8dasova 9dasova 10