Aurel Klimt komentoval výstavu v GASK, zahájen byl i nový celoroční cyklus

Pozvánka

Sobotní odpoledne 13. ledna 2018 patřilo v kutnohorské Galerii Středočekého kraje (GASK) fence Lajce. respektive výstavě Aurela Klimta Lajka: Od filmu k divadlu a zpět.

Autor sám vedl komentovanou prohlídku výstavy, kde můžete vidět filmová prostředí a scenerie především z filmu Lajka. Když zatočíte klikou, rozjede se sovětská tramvaj, do které Lajka stihla naskočit při utěku před vzteklými psy. Zajímavostí je i načasování výstavy – v roce 2017 uplynulo přesně šedesát let od chvíle, kdy Lajka vyletěla na oběžnou dráhu. Pokřtily se dvě CD s písničkami z celého filmu. Autorem textů je Josef Čermák a hudbu složil Marek Doubrava. Veselé písničky se moc líbí nejen dětem, ale prostě všem, kteří je zaslechnou.

aurel konet 1aurel konet 2Výstava trvá už jen do neděle 11. února 2018. Můžete se zúčastnit zajímavé soutěže na facebookovém profilu GASK s názvem Vyfoť kamaráda pro Lajku, když zvěčníte domácího nebo plyšového kamaráda a fotku pošlete do GASK. Vyhrát lze noc v galerii pro dva se snídaní, kutnohorským vínem, vstupem do GASK zdarma a dvě trička s Lajkou.

Odstartoval i nový celoroční cyklus Anno Domini 1918 s podtitulem Osudy, příběhy a výročí zlomového letopočtu. Pilotní přednášku s názvem Český rok 1918 – Vítězství i porážka pronesl významný historik Jiří Rak. Dramaturgem i moderátorem byl tradičně knihovník a dokumentátor GASK Petr Adámek. Další přednáška se bude konat v sobotu 24. února 2017 s Otto M. Urbanem a připomene výročí významných rakouských umělců – Gustava Klimta a Egona Schieleho, v mnohém spjatých s českým prostředím.

Autorka: Anežka Eliášová
Snímky Lenky Bečánové

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery