Pražská výstava Barbory Bálkové a Pavla Vašíčka nese název podle básně Jiřího Ortena

Zleva výtvarnice Barbora Bálková, PhDr. Rea Michalová a malíř Pavel Vašíček. Zdroj snímku: Archív OK

Pozvánka

Noční můra pandy velké je název výstavy výtvarné umělkyně Barbory Bálkové, kterou hostí až do neděle 18. března 2018 Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře.

„Svou obsažností a výpovědní hodnotou se tato výstava stává velmi aktuální,“ řekl výtvarný umělec a malíř Pavel Vašíček, který již sedmým rokem žije a tvoří v Kutné Hoře.

Se svojí bývalou spolužačkou z AVU Barborou Bálkovou zároveň až do pátku 19. ledna 2018 vystavuje v pražské galerii Michaels Collection v Husově ulici. Jejich společná výstava nese název podle básně Jiřího Ortena Bílý obraz.

balkova vasicek 1„Pro oba autory je tato báseň, vzniklá 12. prosince 1939, tedy téměř přesně před osmasedmdesáti lety v atmosféře okupace, symbolickým vyjádřením energie, která se skrývá za slovy a jež má přesně tu moc, kterou má umělecké dílo vyzařovat. Přesahuje konvenční popis krajiny a jak sami tvůrci říkají, je v ní přítomnost lásky, krásy, smrti i věčnosti a za tím jakýsi apel na zachování lidství,“ řekla při zahájení výstavy Rea Michalová, kurátorka a historička umění.

Autorka: Monika Pravdová
Zdroj: Obzory Kutnohorska

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery