Mezinárodní svátek - trienále skla a bižuterie

Pozvánka

Vystoupení unikátní skleněné harfy, Mirror Man či beseda s nejuznávanějším současným českým designérem Maximem Velčovským – to vše je připraveno na sobotu 28. října 2017 v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie. Ve velkém stylu se tak ukončí rozsahem jedinečný výstavní projekt, na němž se od června do října prezentovalo dvanáct zemí, dvacet škol, pětadvacet výtvarníků a bezmála devadesátka značek.

Samotné zakončení Mezinárodního trienále skla a bižuterie Jablonec 2017 připadne na sobotu 28. října 2017, kdy je v průběhu celého dne připraven program gradující ve své originalitě.

0 trienale sklo mirror0 trienale sklo varhany2Do muzea se vrátí skutečný, pravý, zrcadlový Mirror Man, který projekt Mezinárodního trienále skla a bižuterie v červnu také zahajoval. Také tentokrát bude připraven svým originálním kostýmem a světelnými efekty oživit expozice muzea a zapózovat s návštěvníky.

Jedinečný zvukový a vizuální zážitek nabídne Lenka Morávková, která představí svůj vlastní netradiční unikátní nástroj sestavený z jedenadvaceti skleněných tyčí Bohemian Cristal Instrument, jediný artefakt svého druhu na světě.

„S velkým úspěchem se s ním tato umělkyně letos prezentovala kupříkladu na hudebním festivalu Colours of Ostrava. A návštěvníci dostanou dokonce možnost si pod jejím dohledem tento unikát sami vyzkoušet,“ řekla nám ředitelka jabloneckého muzea Milada Valečková.

Skvělý doprovodný program

0 trienale sklo velcovskySkutečnou lahůdku pro všechny milovníky designu pak bude od 14:00 hodin beseda s významným českým designérem a pedagogem Maximem Velčovským, který se především věnuje tvorbě ze skla a porcelánu. Kromě jiného se může pyšnit titulem Designér roku 2007. V poslední době navrhuje designové křišťálové výrobky například pro firmy Bohemia Machine nebo Lasvit.

Po celý den se každý návštěvník také může stát porotcem při výběru divácky nejzajímavější kolekce výstavy Trendy.Design.Produkce. Zároveň se tím zařadí do slosování o zajímavé ceny.

V ateliéru muzea pak bude od 10:00 do 17:00 hodin probíhat tvůrčí dílna pro malé i velké, v níž se návštěvníci stanou spolutvůrci originální velkoprostorové skleněné mozaiky ve tvaru loga celého projektu. Mozaika bude po dokončení instalována mezi okna budovy muzea. Zároveň si mohou vyrobit vlastní upomínkový předmět, rovněž ozdobený skleněnou mozaikou.

Celý program slavnostního zakončení Mezinárodního trienále skla a bižuterie Jablonec 2017 je pro návštěvníky zdarma.

Připravil Ivan Černý
Zdroj snímků: Archív Muzea skla a bižuterie Jablonec nad Nisou

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery