II. Mezinárodní kutnohorský plenér vyvrcholil dvěma výstavami

Pozvánka

Vernisážemí dvou výstav vyvrcholil ve středu 30. sprna 2017 již II. Mezinárodní kutnohorský plenér, který byl od 26. do 31.srpna 2017 tvůrčí dílnou amatérských i poloprofesionálních výtvarníků z Polska, Německa a České republiky. Účastníci plenéru kreslili a malovali nejen ve městě pod Barborou, ale i v okolí, například v Nových Dvorech či Žlebech.

cisar plener ok"První plenér se konal před dvěma lety. Tato akce u nás vznikla ze snahy uskutečnit recipročně podobný plenér, které se už delší dobu konají v Německu a zejména v Polsku. Těch se v posledních letech zúčastňuje naše malá skupinka z Kutné Hory. Spolupráce s polskou stranou má ještě jednu důležitou souvislost: tamní plenéry se konají v Tarnowských Górach, což je partnerské město Kutné Hory," uvedl kutnohorský výtvarník Vladimír Císař, který plenér ve městě pod Barborou organizoval, a připomněl, že obě města pojí i hornická historie. Důmyslný podzemní systém šachet, štol, galerií a jejich odvodňovací systém v Tarnowských Górach byl pro svou jedinečnost zapsán v roce 2017 na Seznam světového kulturního a přírodního UNESCO.

cisar plener ok1Malá výstava na chodbě v přízemí Vlašského dvora, sídla Městského úřadu Kutná Hora, představuje partnerské město Tarnowské Góry v dokumentech a dílech výtvarníků. Ve stejný den, tedy ve středu 30. srpna 2017, byla vernisáží zahájena i výstava obrazů v kostele sv. Jana Nepomuckého, která se výsledkem, bilancováním letošního plenéru. Obě budou k vidění až do středy 27. září 2017.

Autorka: Monika Pravdová
Zdroj: Obzory Kutnohorska

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery