Dana Teinitzer vystavuje v knihovně v Brně-Komárově

Pozvánka

Knihovna Jiřího Mahena v Brně, pobočka Brno-Komárov, pořádá od středy 6. září 2017 výstavu obrazů výtvarnice Dany Teinitzer. Jedná se vesměs o abstraktní kompozice, které maluje na papír, sololit a plátno.

Autorka se narodila v Sedleci na Třebíčsku jako druhá z pěti dětí. Dětství prožila v Hustopečích, kam se rodina přestěhovala. Další stěhování směřovalo do Dolních Dunajovic, kde dokončila základní devítiletou školu. Vyučila se kuchařkou, ale našla si práci jeřábnice.

dana teinitzer 1dana teinitzer 2Po listopadové revoluci se dala na podnikání. Protože se však vdala a narodily se jí čtyři děti, tak tuto dráhu opustila. Ve volném čase se intenzivně věnovala zpěvu.

Pokud jde o výtvarnou činnost, začala se v roce 2012 zabývat malováním kamenů. Většinu z nich rozdala svým přátelům a známým. Později se pustila do malování obrazů, a sice různých abstraktních kompozic.

Výstavu abstraktních kompozic Dany Teinitzer můžete brněnské Knihovně Jiřího Mahena navštívit do pátku 27. října 2017.

Text a snímky: Jiří Smutný

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

dana teinitzer 3dana teinitzer 4