Fotoklub Čáslav zahájí 7. srpna další výstavu fotografií

Pozvánka

Ve středu 26. července 2017 vyšla v regionálním týdeníku Obzory Kutnohorska pozvánka na výstavu prací členů Fotoklubu Čáslav. Přinášíme doslovný přepis.

Tradiční výstava fotografií členů Fotoklubu Čáslav bude zahájena 7. srpna od 17 hodin ve výstavní síni Městského muzea na Žižkově náměstí v Čáslavi a potrvá do 20. srpna.

fotojlub1Čáslavský fotoklub vznikl před 98 lety jako jeden z prvních v republice. Po Praze je druhým nejstarším v České republice. V roce 1919 ho založila skupina nadšenců fotografů pod názvem Klub fotografů amatérů v Čáslavi. Prvním starostou byl Rudolf Paďouk, ředitel čáslavské nemocenské pokladny. Klub pracoval nepřetržitě až do 50. let minulého ostoletí, kdy byla jeho činnost zakázána. K obnovení klubu fotografů amatérů došlo až v roce 1990, až do roku 2013 ho vedl Josef Starý. Současným předsedou klubu je Igor Svoboda.

Zřizovatelem Fotoklubu Čáslav je Dusíkovo divadlo v Čáslavi, které poskytuje zázemí pro schůzky (nejbližší se uskuteční 31. srpna od 18 hodin - zájemci o fotografii jsou vítáni). Více informací naleznou zájemci na webových stránkách Fotoklubu Čáslav.

Autorka: Monika Pravdová, Obzory Kutnohorska

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Arcusgallery