Školáci z Rybníků navštívili nedávno otevřenou Prima galerii

Reportáž

Jak jsme již na webu Putování za uměním informovali, byla ve čtvrtek 10. června 2021 výstavou Ze života autorky Martiny Primové otevřena nová galerie. Mezi první návštěvníky Prima galerie v obci Rybníky nedaleko Moravského Krumlova patřili i žáci místní základní školy. Ti zavítali do galerie v doprovodu celého učitelského sboru i s ředitelkou školy Michaelou Oliwinskou.

prima galerie skola1prima galerie skola2Vystavené fotografie včetně básní zaujaly všechny návštěvníky bez ohledu na to, kolik jim je let. Martina Primová, autorka vystavených prací a galeristka v jedné osobě, s radostí vyhověla přítomným a přednesla jednu ze svých oblíbených básní. Tu následně děti společně se svými pedagogy rozebrali po obsahové stránce. Těm úplně nejmenším samozřejmě neunikly i méně používané výrazy v autorčiných verších, takže došlo i na malý kurz českého jazyka.

Dostalo se samozřejmě i na dotazy malých návštěvníků. Nejčastěji holky i kluky zajímalo, jak dlouho trvá připravit výstavu, či jak a kdy vznikly některá z vystavených fotografií.

prima galerie skola3prima galerie logoPřed odchodem objevily děti i koutek s knihami, kde je nejvíce upoutalo první číslo obnovené ediční řady Pohádkové lístečky - U rybníka v Rybníkách. Při listování útlou brožurkou vyvstala další otázka: totiž, kdo lísteček ilustroval. Pro děti bylo překvapením, že pohádku nedoprovázejí fotografie ale kresby Martiny Primové.

Autor: MiM
Snímky Martiny Primové

Další reportáže ze světa výtvarného umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery