Galerie myrro: Nové akryly Tomáše Bíma a akvarely Petra Ptáčka

Petr Ptáček: Obrněný vlak, akvarel

Reportáž

Internetová Galerie myrro průběžně rozšiřuje svůj základní sbírkový fond. V poslední době pořídila a svým návštěvníkům i případným zájemcům nabízí nové akryly Tomáše Bíma a akvarely Petra Ptáčka. Oba tito čeští výtvarníci jsou již stabilně v Galerii myrro zastoupeni, především svými litografiemi.

bim ptacek 1bim ptacek 2Celosvětově uznávaný český malíř, grafik a ilustrátor Tomáš Bím (* 12. listopadu 1946) vystudoval Odborné polygrafické učiliště, obor knihtisk a roku 1983 získal stipendium Kunstverein Osnabrück v Německu. Absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku, USA.

Z jeho obrazů a grafických listů čiší pohoda, klid, dobrá náladu, úsměv a vtip... Proto také bývá někdy označován jako malíř obrazů, na kterých neprší...

bim ptacek 4bim ptacek 3S Galerií myrro spolupracuje již pět let, galerie vedle akrylů a litografií nabízí i jeho úspěšné a vyhledávané knihy a monografie. Dlouhou dobu však měla Galerie myrro ve své nabídce pouze litografie Tomáše Bíma, nyní poprvé představuje pro sběratele a milovníky umění jeho menší a tudíž i cenově dostupné akryly na sololitu - Sopečný kámen a Žluté opuncie.

Současně s nimi Galerie myrro dokoupila i několik Bímových velkorozměrových litografií - namátkou třeba Tátova garáž, Modrý autopbus či Rozmarné léto a další.

bim ptacek 8bim ptacek 6Český malíř, ilustrátor a grafik Petr Ptáček (* 16. října 1968) tvoří v malbě, kresbě i umělecké grafice. Maluje akrylem a olejem, v grafice užívá hlavně techniku litografie, kterou vznikly desítky volných grafických listů, ex libris a novoročenek. S Galerií myrro spolupracuje od roku 2017, kdy společně s agenturou ArcusGallery připravili v Kutné Hoře velice úspěšnou a vyhledávanou výstavu litografií a akvarelů Zamilovaný motor. Při vernisáži výstavy se vyznal i z obdivu k tvorbě Kamila Lhotáka, která jeho další umělecké směřování výrazně ovlivnila.

bim ptacek 7bim ptacek 5Také tvorba Petra Ptáčka je v Galerii myrro zastoupena především jeho typickými a dnes již kultovními barevnými litografiemi strojů pohybujícími se na suchu, ve vzduchu, na vodě i pod vodou. Vedle nich Galerie myrro nabízí i Ptáčkovy romantické, lehce erotické akvarely z cyklů Letní variace či Dívka. Unikátem je akvarel Obrněný vlak z triptichu Československé legie v Rusku, který sloužil jako výchozí při přípravě jednoho z grafických listů. A již s vročením 2021 nabízí Galerie myrro naprostou novinku, litografii Petra Ptáčka Maják.

Grafické listy nebo originály obou výtvarníků si můžete prohlédnout a případně i objednat a koupit v internetové Galerii myrro - Tomáše Bíma zde, Petra Ptáčka tady. Pokud do poznámky Závazné objednávky vepíše kód: art-tour 1703, dostanete 10 % slevu z ceny objednávky bez poštovního.

Autor: MiM
Zdroj snímků: i-passage.cz

Další reportáže ze světa výtvarného umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery