Výzva výtvarníkům

Reportáž

Kutnohorská umělecká agentura ArcusGallery a vydavatelství Globus International připravují na září 2019 výstavu Hory Kutné v umění výtvarném. Vernisáž proběhne ve výstavní síni místního knihkupectví a galerie Kosmas na Komenského náměstí od 17:30 hodin ve čtvrtek 5. září 2019.

vyzva 1vyzva 2Součástí vernisáže bude již tradiční dobročinná aukce, jejíž výtěžek pořadatelé věnují občanskému sdružení Belveder, jehož prvotním cílem je záchrana - sanace a zakonzervování současného stavu - kaple sv. Jana Křtitele na vrchu Vysoká.

Prodejní výstava představí oleje, akryly, kresby, grafické listy, fotografie, skleněné i keramické plastiky, faksimile a pohlednice zhruba třicítky českých výtvarníků a výtvarnic. Vyjmenujme jich alespoň několik: Josef Krčil, Čestmír Pechr, Pavel Sukdolák, Tomáš Bím, Veronika Holá, František Leták, Richard Knot, Jaromír Procházka, Jitka Rudolfová, Jiřina Stupková, Vladimír Císař, Vlastimil Bareš, Radek Černovský, Jiří D. Dostál a další...

vyzva 3vyzva 4ArcusGallery by ráda doplnila základní fond výstavy o další výtvarná díla s tématikou Kutné Hory. Hledáme proto malíře, kreslíře, grafiky, fotografy či sochaře, kteří by svými výtvarnými díly připravovanou výstavu rozšířili a obohatili. Stejně tak rádi přijmeme do zápůjčky po dobu trväní výstavy Hory Kutné v umění výtvarném, tedy do středy 2. řijna 2019, umělecké artefakty od soukromých osob.

Více informací Vám poskytneme a na Vaše případné otázky ochotně odpovíme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Autor: MiM
Zdroj snímků: i-passage.cz

vyzva plakatDalší reportáže ze světa výtvarného umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery