Na výstavu Eugena Delacroixe do Louvru přišlo rekordních 540 000 lidí

Reportáž

Výstava věnovaná francouzskému malíři Eugenu Delacroixovi pokořila návštěvnické rekordy světoznámého pařížského muzea Louvre. Retrospektivu díla velikána romantismu vidělo 540 000 lidí, potvrdilo muzeum. Každý den tak na výstavu přišlo v průměru přes 5000 návštěvníků.

Žádný jiný umělec se v dějinách muzea Louvre, které bylo založeno roku 1793, nesetkal s takovým zájmem veřejnosti jako Eugen Delacroix díky výstavě, která trvala od čtvrtka 29. března do pondělí 23. července 2018. Šlo o první výstavu věnovanou ve Francii Delacroixovi od roku 1963. K vidění na ní bylo více jak 180 děl ze všech fází umělcovy tvorby, počínaje výjevy z historie a bitev, přes orientální malířství a obrazy zvířat až po portréty a práce s náboženskou tematikou.

Přehlídka Delacroixových děl bude od pondělí 17. září 2018 k vidění také v newyorském Metropolitním muzeu umění.

Eugene Delacroix (* 26. dubna 1798; + 13. srpna 1863) je mnohými označován za největšího malíře romantismu. K nejznámějším dílům Eugena Delacroixe patří například Svoboda vede lid na barikády, Vraždění na Chiu, Portrét Fryderyka Chopina, Sardanapalova smrt nebo Dante a Vergilius v pekle.

Zdroj: ČTK
Zdroj snímku: sortiraparis.com

Další reportáže nejenom o výtvarném umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery