Prodloužení výstavy linorytů a dřevorytů U Posledního soudu

Výstavy

Prodejní výstava grafických listů ze sbírkových fondů kutnohorské umělecké agaentury a galerie ArcusGallery, nazvaná Lino/Dřevoryty, se v komorní Galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) těšila až nečekanému zájmu. ArcusGallery se proto rozhodla výstavu o měsíc prodloužit a posunout tak i zahájení navazují výstavy Ach, ty akty...

lino prodlouzeni piekarlino prodlouzeni manojlinKurátor výstavy Lino/Dřevoryty Miroslav Moravec ji založil na grafických listech Pavla Piekara či Martina Manojlína, kteří patří k předním tvůrcům současné silné a výtvarně plodné grafické generace. Základ výstavy potom obklopil drobnějšími grafikami například Josefa Váchala, Olgy Čechové, Josefa Weisera a mnoha dalším umělců, kteří se lino či dřevorytu věnovali a věnují. Výstava je nyní doplněna novými grafickými listy, které nahrazují ty již prodané.

Prodlouženou výstavy Lino/Dřevoryty můžete v pražské komorní Galerii U Posledního soudu navštívit do neděle 30. dubna 2023. Nová, lehce erotická výstava Ach, ty akty (Obrazy, grafické listy, fotografie) bude zahájena v úterý 2. lvětna 2023. Vernisáží provede a pojednání o erotice v umění prosloví malíř, fotograf, spisovatel a recesista Richard Knot.

lino prodlouzeni aktytrnavskyAutor: Ivan T. Trnavský
Zdroj snímků: i-passage.cz
Autor je spolupracovníkem redakce

O dalších výstavách u nás i v zahraničí si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery