Výzva pro výtvarníky: Andělíčci, andělé... a andělky

Výstavy

Bylo to v lednu 2014, kdy kutnohorská galerie a umělecká agentura ArcusGallery uspořádala v dnes již neexistující místní čajovně Káča velice úspěšnou výstavu obrazů, grafických listů a objektů Andělíčci, andělé... a andělky. Nyní se k námětu vrací a andělskou výstavu připravuje na poslední měsíc roku 2022 v pražské vinárně a komorní galerii U Posledního soudu.

andelky waaandelky krumArcusGallery navázala těsnou spolupráci s vinárnou U posledního soudu v druhé polovině roku 2021 a od té doby připravila v komorní galerii již několik zajímavých výstav. Úplně první společnou výstavou byly v srpnu 2021 Obrazy z posledních let Vlastimila Bareše, dále potom listopadová expozice Bohunky Waageové Poezie stromů, na kterou navázal v prosinci Tomáš Bím s výstavou Skryté příběhy.

Z leltošního roku připomeňme alespoň zářijovou výstavu Františka Letáka Portrétista Prahy... a také Hory Kutné, či velice úsoěšnou červnovou skupinovou výstavu Lithography. V současné době U Poslední soudu vystavuje spisovatelka, výtvarnice a hudebnice Petra Vychytilová knžní ilustrace i volnou tvorbu včetně enkaustiky na výstavě Příběhy.

andelky mfkandel vychytilovaZ výstavního plánu pro rok 2023 je zřejmé, že se ArcuGallery více soustředí na skupinové výstavy, kdy výtvarníkům zadá téma, podobně jako u připravované prosincové výstavy Andělíčci, andělé... a andělky. V současné době jsou výtvarná díla, která tuto výstavu vytvoří, již téměř shromážděna. Takže se na andělsaké výstavě setkáme s tvorbou Bohunky Wageové, Brigity Krumphanzlové, Vlastimila Bareše, Františka Letáka, Jiřiny Stupkové, Veroniky Holé, Jiřího D. Dostála, Hany Richterové, Vojtěcha Kolaříka i Petry Vychytilové a dfalšími.

Výtvarníkům, které by účast na výstavěš Andělíčci, andělé... a andělky s vernisáží v úterý 6. prosince 2023 zaujala, rádi poskytneme informace a odpovíme na jejich případné dotazy telefonicky (722 711 226) nebo mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

xxx mim hlavickaAutor: MiM
Zdroj snímků: Archív ArcusGallery
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

O dalších výstavách u nás i v zahraničí si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery