Výstava Cesta s knihou v Prima galerii

Výstavy

Po zimním spánku se Prima galerie, která sídlí v malebné jihomoravské obci Rybníky na dohled Moravského Krumlova, opět probouzí k životu.

prima cesta 5prima cesta plakatLetošní první výstava s názvem Cesta s knihou se konala večtvrtek 3. března 2022, kdy si galerii zamluvila Mateřská škola Rybníky. Děti, sice v oslabeném počtu kvůli řádícím neštovicím, přišly, knihy si prohlédly, zvířátkům našly v bludišti cestičky a přislíbily zapojení se do výtvarné soutěže. Za svůj zájem a šikovnost obdržely Průkaz budoucího čtenáře.

Hned následujícího dne, v pátek 4. března 2022, navštívila Prima galerii Základní škola Rybníky. Děti čekal podobný program, jen s ohledem na věk a znalosti byly úkoly trošku složitější, otázky záludnější a jejich soutěž ponese název Vytvoř si vlastní komiks.

prima cesta 2prima cesta 3Výstava je po tyto dva dny zaměřená především na dětskou literaturu. Návštěvníci najdou v expozici jak novinky, tak knihy starší. Právě pro porovnání, jaké ilustrace doprovázejí knihy, které mají k dispozici dnešní děti oproti knihám, které jsme četli před třiceti, čtyřiceti lety. Své místo tu našly i v dnešní době hojně oblíbené komiksy.

Prima galerie má v plánu v průběhu března 2022 otevřít výstavu i pro širokou veřejnost, to se již objeví i knihy pro dospělé čtenáře.

Autor: tz
Snímky Martiny Primové

O dalších výstavách u nás i v zahraničí si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

prima cesta 4prima cesta 1