Plzeňská premiéra fotografa Michaela Barade

Výstavy

Od pátku 19. července 2019 se ve „městě piva“, v Galerii Plzeň Zastávka, po celé dva měsíce koná výstava talentovaného fotografa Michaela M. Štrunce, tvořícího pod pseudonymem Barade. Pod názvem Svět dvou tónů si zájemci mohou prohlédnout výběr z tvorby mladého umělce (* 15. prosince 1986 v Plzni), kdy jedním z leitmotivů jeho kumštu je rodné město, viděné neotřele, se smyslem pro detail i atmosféru.

barade 1barade portretMilan Michael Štrunc je civilním povoláním kustod a o fotografii coby umělecký obor se zajímá již od studia na střední škole. Jako většina jeho vrstevníků začal fotografovat na svůj mobilní telefon. Po příznivých ohlasech přátel, veřejnosti i odborníků, jakým je kupříkladu novinář, spisovatel, vydavatel a fotograf Ondřej Neff si pořídil svůj první profesionální aparát. Svou zrcadlovku nedá takříkajíc z ruky a potrpí si na sílu okamžiku. Má výtvarné vidění a takzvané druhé plátno, kdy mají jeho snímky vypovídající hodnotu. Pracuje především s černobílou fotografií, přičemž nezapře duši básníka, kterým ve skutečnosti též je, i když si zatím píše „jen“ do šuplíku.

barade 2barade 3Zhruba v létě 2018 začal své fotografie Michael M. Štrunc, zvaný Barade, prezentovat v noire stylu prostřednictvím webových stránek. Po tlaku známých a kamarádů se odhodlal k první veřejné prezentaci svého díla.

O tom, že stojí za to se na Zastávce zastavit, svědčí i patron výstavy, legendární Jan Saudek, který byl mladému autorovi nápomocen dobrými radami „jak na to“...

barade 4Autor: Ivan Černý
Snímky: Archív autora

O dalších výstavách i nás i v zahraničí si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery