Hledáme obrazy slovenského malíře Jozefa Teodora Moussona

Výtvarné umění

Koupíme za ceny dohodou nebo přijmeme do komisního prodeje za Vaše ceny obrazy Jozefa Teodora Moussona (* 15. prosince 1887;  † 6. listopadu 1946), který V letech 1905 až 1909 studoval na Akademii výtvarných umění v Budapešti v ateliéru Eduarda Ballo. Byl členem Kunstvereinu a Jednoty výtvarných umelcov Slovenska.

Od roku 1911 působil v Michalovcích, téměř tři desetiletí zaznamenával krásu a etnografické zvláštnosti Zemplína - kraje, který mu natrvalo učaroval a kterému věnoval podstatnou část své tvorby. Moussonovým specifickým znakem byla žánrová malba, teplé barvy, světlo, léto...

mousson 2mousson 4Třebaže Moussonova tvorba prošla určitými fázemi, soustředil se především na efektní obrazové zachycení městských trhů, zvykoslovných scén či pracovních žánrových motivů. Jeho barevnou paletu tvořily zářivé pigmenty. Barvu nanášel na plátnu rychlými, ráznými tahy štětce. Postupem času si vypracoval autorsky příznačnou kompotici s centrálně umístěnou skupinu krojovaných ženských postav.

Vaši nabídku s popisem, fotografií a cenou přivítáme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Autor: MiM

mousson 6Další články a informace o výtvarném umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery