Rozhovor - Performerka Jitka Osička: Nejdůležitější je pocit...

Rozhovor

Žena improvizátorka, muž bubeník - vznikl zcela nový divadelní útvar Impro Woo, který originálním způsobem představují divákům herečka, zpěvačka, preformerka a básnířka Jitka Osička společně s bubeníkem Davidem Mauderem.

Co je to Impro Woo, zeptali jsme se Jitky Osičky...

pralinky 1pralinky 2Improvizační večer nesoucí téma jako hlavní prvek a zároveň základní stavební kámen celé performance, aneb co tím básník chtěl říci? Čísti mezi řádky, přirozeně. Vývojová linka improwoovečera se stává takřka posláním předat prostřednictvím bubnů, pohybu, zpěvu, příběhů – hlavní myšlenku, a tou je vývoj sám o sobě – situací, těla, duše...

Pokud na Impro Woo večer člověk přijde, čeká ho více jak hodinka ve společnosti herečky, zpěvačky, improvizátorky a básnířky Jitky Osičky s bubeníkem Davidem Mauderem, který při hudební improvizac střídá handpan, tolik příjemný pro poslech, djembe i bubny.

Co je pro Vás při vystoupení nejdůležitější?

pralinky 3pralinky otazkyNejdůležitější je pocit. Pokud divák odchází s pocitem, naplněním, odpovědí na otázky, které si klade, či vznikají otázky nové, hlubší... pak není třeba více slov. Smích střídá zamyšlení a kombinuje základní prvky – a principy. Impro Woo je otevřené pole... rovin, energií, nejlépe by to vystihovala báseň Otázky si klást z mojí nové básnicke sbírky Sladěno medem, společně s ilustrací výjimečného člověka, hudebníka a malíře Daniela Beneše, se kterým tvoříme. Přesněji řečeno – předáváme, smějeme, tujeme životně a tak..

Máte pro večery pevný scénář?

pralinky 5pralinky 4Každý večer je samozřejmě jiný, neopakovatelný a jedinečný... Vše se odvíjí od tématu. Z předešlých iprovečerů namátkou vybírám Vejce nebo slepice?, Mikroskopec, Znač-kování, H(o)ubičky...

Další večer z cyklu Impro Woo, nazvaný Pra-linky, začíná od 19:00 hodin v pátek 14. září 2018 ve sklepní scéně pražské kavárny Mohaji Café.

Autor: MiM
Zdroj snímků: Archív Jitky Osičky

Další rozhovory si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

pralinky 6pralinky 7