Rozhovor - Současná světová alternativní hudba se představí od 12. do 14. července 2019 v zahradě voršilského kláštera v Kutné Hoře

Snímek z loňského Creepy Teepee

Hudba

Jedenáctý ročník přehlídky současné experimentální hudby Creepy Teepee se uskuteční od 12. do 14. července 2019 v zahradě církevního gymnázia v bývalém voršilském klášteře v Kutné Hoře. Na co se příznivci tohoto hudebního žánru mohou letos těšit jsme se zeptali Štěpána Bolfa z organizačního týmu pořádajícího občanského sdružení A.M. 180.

Kolik účinkujících a z kterých koutů světa na festival míří?

Letošního ročníku se zúčastní kolem padesáti vystupujících z různých koutů Evropy i ze Spojených států, své místo v programu mají i neokoukané české kapely a projekty. Řada hudebníků svojí „národní“ příslušnost moc neřeší a cestují po světě za vystoupeními a na podobné akce jako je Creepy Teepee. Stejně tak publikum, které do Kutné Hory přijíždí doslova z celého světa, od Polska po Island i ze zámoří.

Můžete jmenovat největší hvězdy, které se letošního ročníku zúčastní?

Program třídenního festivalu je vystavěný jako celek, záměrně moc nechceme vyzdvihovat jednotlivá jména a rádi bychom výběr toho „nejlepšího“ či „největšího“ nechali na posluchačích. Každý, kdo na festivalu stráví tři dny, má možnost vytvořit si svůj osobní žebříček. Nicméně z potvrzených jmen, která v Kutné Hoře o víkendu vystoupí, určitě zaboduje americký muzikant a showman Dan Deacon, který hraje v sobotu večer a který má i v Evropě skvělé jméno. Spolupracoval na filmové hudbě například s Francisem Fordem Coppolou. Předtím si ale udělal jméno divokými zábavnými koncerty, do kterých zapojuje diváky. Těšit se lze i na švédskou rapovou crew Bladee a spol., která na festivalu vystoupí v neděli 14. července. Osobně se hodně těším na kytarové kapely Essex Green a Westkust a na neodhadnutelnou show experimentátora Jamese Ferrara, který propojuje elektroniku s klasickou hudbou.

Jakou očekáváte diváckou účast?

Festival má tradičně kapacitu návštěvníků omezenou na zhruba jeden tisíc lidí, a toho se držíme i letos při 11. ročníku. Chceme, aby si akce podržela spíš komorní atmosféru a nabídnout návštěvníkům i kapelám bezprostřední až osobní zážitek, nikoli masovou zábavu. Malebný prostor dvora kutnohorského církevního gymnázia v bývalém klášteře Voršilek a přilehlých klubových scén, kde festival proběhne, je k tomu ideální prostředí.

Text a snímek: Monika Pravdová
Zdroj: Kutnohorské listy

Další rozhovory z hudebního světa najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery