Vzhledem k tomu, že tato kumštýřka pochází od Uherského Hradiště, známé to vinařské oblasti, nemůžeme si nedovolit následující metaforu. Především totiž výtvarní umělci zrají lety, jako to příslovečné víno. Tomu či onomu to trvá různě dlouho. Někdo je zralý na košt brzy, jiný se rozvine do plné chutě a krásy až v podobě moku archivního.

Iva Davidová vystavuje své malby v hodonínské galerii Divoka od čtvrtka 1. března do čtvrtka 26. dubna 2018.

Iva Davidová, studentka 2. ročníku Střední školy průmyslové a umělecké Hodonín, vystavuje od čtvrtka 1. března 2018 své malby ve školní galerii Divoká. Její veselá a otevřená povaha je v přímém kontrastu s její pečlivou až precizní prací. Kdo viděl její malby, nechápe, jak je mohlo nakreslit tak živé, chvílemi až divoké stvoření.

Kurátorka umění Renáta Mužíková a hudebník a výtvarník Honza Homola. Snímek: NetwIn Production

Honza Homola je známý především jako zpěvák a kytarista rockové skupiny Wohnout. Prvního únorového den však zahájil vernisáží veýstavu svých obrazů v pražském Mánesu a odstartoval tak svoji malířskou cestu. Výstava Art 332 totiž není jednorázovou akcí, nýbrž stojí na začátku série dalších prezentací.

Úspěšný slovenský designér Patrik Illo. Snímek Katky Kincelové

Slovenský sklářský výtvarník Patrik Illo (* 1973) dokáže křehkému sklu dodat kýženou špetku humoru a nadhledu. Jeho nápojové sety stejně jako volnou, často experimentální tvorbu oceňují odborníci po celém světě, kteří vyzdvihují autorovu preciznost i představivost. A přitom stačilo málo a umělcem by se vůbec nestal.

Naše Stověžatá má novou svatyni českého originálního ručního skla. Jedná se o artefakty z lindavské hutě předního sklářského umělce Jiřího Pačinka. Najdeme ji na Starém místě, nedaleko Revoluční třídy, v ulici Benediktská, která své jméno dostala po kostelíku sv. Benedikta, vystavěného tady v roce 1233. To tady ještě nedaleko stávaly městské hradby a na místě samém Ústav šlechtičen.

Další články...