Výstava v japonské metropoli. Zdroj snímku: České centrum

V japonském Tokiu probíhá ke stému výročí založení Československa výstava Českých center zaměřená na ilustrátory komiksů a knih pro děti a mládež pod názvem 12 světů – Ilustrátoři současné české knihy pro děti.

Kamil Lhoták: Krajina s Drakem, 1944. Zdroj snímku Galerie umění Karlovy Vary

Ve výstavních sálech karlovarské Becherovy vily, pobočce Galerie umění Karlovy Vary, se můžete seznámit se světem Kamila Lhotáka v malbě, kresbě, grafice a filmu. Stejnojmennou výstavu, jejímž autorem je ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec a kurátorkou Ivana Klsáková, připravila galerie ve spolupráci s Barrandov Studiem a Spolkem přátel Kamila Lhotáka.

Vzhledem k tomu, že tato kumštýřka pochází od Uherského Hradiště, známé to vinařské oblasti, nemůžeme si nedovolit následující metaforu. Především totiž výtvarní umělci zrají lety, jako to příslovečné víno. Tomu či onomu to trvá různě dlouho. Někdo je zralý na košt brzy, jiný se rozvine do plné chutě a krásy až v podobě moku archivního.

Kurátorka výstavy Jitka Lněničková a pedagog produktového designu Sklářské školy v Železném Brodě Tomáš Rýdl

Výstava, která je v současné době k vidění v klatovském Pavilonu skla, je další z volného cyklu letních výstav, jež jsou věnovány evropským středním i vysokým sklářským školám. Tentokrát se představují studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ze Železného Brodu.

Iva Davidová vystavuje své malby v hodonínské galerii Divoka od čtvrtka 1. března do čtvrtka 26. dubna 2018.

Iva Davidová, studentka 2. ročníku Střední školy průmyslové a umělecké Hodonín, vystavuje od čtvrtka 1. března 2018 své malby ve školní galerii Divoká. Její veselá a otevřená povaha je v přímém kontrastu s její pečlivou až precizní prací. Kdo viděl její malby, nechápe, jak je mohlo nakreslit tak živé, chvílemi až divoké stvoření.

Kurátorka umění Renáta Mužíková a hudebník a výtvarník Honza Homola. Snímek: NetwIn Production

Honza Homola je známý především jako zpěvák a kytarista rockové skupiny Wohnout. Prvního únorového den však zahájil vernisáží veýstavu svých obrazů v pražském Mánesu a odstartoval tak svoji malířskou cestu. Výstava Art 332 totiž není jednorázovou akcí, nýbrž stojí na začátku série dalších prezentací.

Další články...