Robert Fulghum přijel do České republiky už podesáté. Snímek Jana Handrejcha, Právo

Opravář osudů, tak se jmenuje nová próza amerického spisovatele Roberta Fulghuma, v níž hraje velkou úlohu Praha a vůbec Česká republika. Naplnilo se konečně přání čtenářů i nakladatelství Argo. Jedním z motivů je návrat Čechoameričana George Novaka, který v Praze hledá rodové kořeny. A získá možnost pomáhat lidem měnit jejich osudy.

Typický „kolosální“ grafický román je v současnosti čtyřkilová kniha v ceně přes dva tisíce korun, jejíž sběratelská hodnota roste, říká Václav Dort z nakladatelství Comics Centrum.

Jaroslav Kalfař žije třináct let v Americe. Zdroj snímku: Archív Jaroslava Kalfaře

Ve Spojených státech se kniha Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech stala literární senzací. Nedávno vyšla v českém překladu, neboť Kalfař svůj debut napsal po třinácti letech v Americe anglicky. Chce především změnit vnímání české literatury v zahraničí.

Deon Meyer při své návštěvě v Praze v roce 2015. Snímek Milana Malíčka, Právo

V pořadí čtvrtý kriminální thriller s detektivem Bennym Griesselem se jmenuje Kobra. Nedávno vyšel v češtině a poutá pozornost dramatickým vyprávěním i přirozenou gradací. Jeho autorem je jihoafrický spisovatel Deon Meyer, který odpověděl na několik otázek Práva.

Kučerovci v roce 1958

Nakladatelství Galén uvedlo letos na knižní trh publikaci Kučerovci aneb legendy pod sombrery. Mimořádnou publikaci o výjimečné kapele psané v rámci hudební literatury specifickým způsobem. Nezabývá se totiž jen fakty, co, kde a kdy Kučerovci za éru své více jak sedmdesátileté historie hráli. Spíše atmosférou jejich vystoupení a doby, ve které působili. Nad knihou jsme si povídali s jejím autorem, publicistou Jiřím Vlastníkem.