Animální agresivita symbolizovaná vypálenou šelmou (Štvanice). Zdroj snímku: Katalog výstavy

Pražská Galerie Smečky, kterou provozuje Pražská plynárenská, připravila výstavu Oheň do papíru nezabalíš výtvarníka Svatopluka Klimeše. Expozice, která trvá do soboty 25. listopadu 2017, představuje jeho práce z různých tvůrčích období, aby se prolnula stará i nová díla. V rámci vernisáže byla pokřtěna také stejnojmenná publikace.

Roman Franta, Kočka. Snímek Romana Franty

Do pátku 13. října 2017 je možné si v pražské Galerii Dolmen prohlédnout výstavu s názvem Dotyky smyslů obsahující nejnovější či dosud nevystavovaná díla akademického malíře Romana Franty.

Muzeum města Ústí na Labem připravilo retrospektivní výstavu malíře Zdeňka Koška (* 22. listopadu 1949; + 26. prosince 2015) nazvanou Život v 360 °, kterou lze vidět do neděle 26. listopadu 2017. Je to jeho druhá ucelená monografická expozice představující v širokém záběru oleje, kresby i meteorologické obrazce.

Tapiserie jsou zavěšeny na masivních panelech v anonymním prostoru galerie. Snímek Jana Šídy, Právo

Tvorbu maďarsko-francouzského tvůrce Victora Vasarelyho (* 9. dubna 1906; + 5. března 199797) si lze prohlédnout do neděle 1. října 2017 v zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou. Zakladatel výtvarného stylu optical artu neboli op-artu, který vždy originálně pracoval s geometrickými obrazci a vizuálními iluzemi, prezentuje to nejlepší, co v tomto oboru existuje.

Pavlína Gardianová a Dalibor Šípek. Zdroj snímku: Archív Pavlíny Gardianové

Spojení dvou uměleckých cest dalo vzniknout zcela jedinečné výstavě. Něžná surrealistka Pavlína Gardianová a sklář Dalibor Šípek ji pojmenovali Blízké vzdálenosti. Zahájena byla komorní vernisáží ve středu 6. září 2017 v Městské galerii v Karlových Varech - nachází se v centru lázeňského města, jež zná celý svět.

Další články...