Arnošt Paderlík staví vedle sebe různé vizuální symboly a odkazy (Zátiší s kočkou a třešněmi, 1973). Zdroj snímku: Katalog výstavy

V Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích lze do neděle 18. listopadu 2018 vidět obrazy a sochy Arnošta Paderlíka (* 1. prosince 1919; + 1. června 1999). Výstava nazvaná Retrospektiva ho chce představit v co nejširším stylovém záběru.

Wolfgang Zelmer čerpá z barokních mistrů (Forellenquintett). Zdroj snímku: Katalog výstavy

Českobudějovická Galerie Hrozen představuje do soboty 13. října 2018 akryly a grafiku německého výtvarníka Wolfganga Zelmera na výstavě nazvané Variazioni Di Natura Morta. Galerie s ním spolupracuje více jak třináct let. Vystavoval u nás již na několika společných grafických přehlídkách, ale v takto ucelené podobě představuje své dílo v Čechách poprvé.

Mauglí a Baghíra na ilustraci malíře Zdeňka Buriana (výřez). Zdroj snímku: Katalog výstavy

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno zašlými dobrodružnými příběhy. Do 16. září v něm probíhá výstava malíře a výtvarníka Zdeňka Buriana (* 11. února 1905; + 1. července 1981) nazvaná Originály ilustrací Kniha džunglí a Ostrov pokladů. Je složená z obrázků, kterými autor doprovodil románové příběhy syna pralesa Mauglího a hledačů zakopané truhly legendárního pirátského předáka Flinta.

Další články...