Přebal knižní novinky Ctihodní řezníci. Snímek Jana Šebelky

Novinář a spisovatel Jan Šebelka se po Románu pro Quida, popisujícím osudy studenta a pak učitele Marka Kafky v časech normalizace, ke své oblíbené postavě vrátil. Čtenář v nové próze Kafku zastihne jako znechuceného novináře, ztrativšího polistopadové ideály uprostřed manipulujícího mediálního světa.

Arnaldur Indridason se u nás nedávno představil knihou Duel. Snímek Jaroslava Špuláka, Právo

Arnaldur Indridason píše thrillery odehrávající se na Islandu. Tamní literární hvězda, jejíž překlady jsou populární ve značné části Evropy, v nich seznamuje čtenáře jak s minulostí země, tak s její přítomností.

Přebal knižní novinky. Zdroj snímku: Kniha Zlín

Žánr suomikumma, tedy finské podivno, se v literatuře těší čím dál většímu zájmu. Po sbírce Lesní lišky, románu Magický průvodce městem pod pahorkem či drobné sbírce Tvrdohlavá stvoření vychází Sobí hora, sbírka třinácti fantaskních textů švédské spisovatelky Karin Tidbeckové.

Přebal knižní novinky Odloučení. Zdroj snímku: Odeon

V syrovém a nevlídném tónu se nese nová próza v edici Světové knihovny Odeonu s názvem Odloučení. Americká autorka Katie Kitamura v ní popisuje poslední dny rozpadajícího se manželství a okamžik, kdy jeden z odloučených zemře.

Výtvarník Karel Haloun napsal prvotinu Marná práce. Snímek Jana Šídy, Právo

Autora knihy Marná práce Karla Halouna zná veřejnost především jako výtvarníka a grafického designéra, jenž je v neodmyslitelně spojen s vizuálem alb či plakátů skupin Jasná páka či Hudba Praha, také s obrazovou úpravou kultovní hudební publikace Excentrici v přízemí.

Výstava děl Milana Knížáka od března 2018 do jara 2019 kočuje po několika českých a moravských regionálních galeriích. Zdroj snímku: ČTK

U příležitosti své putovní výstavy bývalý generální ředitel Národní galerie vydal rovněž knihu. S nadsázkou ji lze označit za přístupnou formou nasdílené informace na téma "Milan Knížák snadno a rychle" zhruba v intencích monografické maturitní otázky.

Další články...