Na výstavě jsou i díla Václava Jiráska (Anjel II, 1993). Zdroj snímku: Sbírka PPF

Ambiciózní výstavu Sudek, Funke, Drtikol... Česká a slovenská fotografie ze sbírky PPF lze až do neděle 30. září 2018 vidět v Oblastní galerii Liberec. Expozice si klade za cíl ukázat vývoj fotografie jako média v našich zemích od úplných začátků až po aktuální současnou tvorbu.

Robert Vano fotí nejenom muže, ale i ženy (Zdenka, Tereza, Elle 2000, © Robert Vano). Zdroj snímku: Katalog výstavy

Všichni tu kultovní scénu z filmu Obecná škola známe. Herec Jan Tříska v roli učitele dobrodruha práskne ve třídě rukou do tabule a zakřičí: „Jmenuji se Igor Hnízdo!“ Jmenuji se Robert Vano je výstava, která aktuálně probíhá (do neděle 17. června 2018) v pražské Leica Gallery.

Snímky Marka Musila z výstavy World od Fire, dokumentující kultovní festival Burning Man

Marek Musil pořídil během několika let tisíce fotografií na různých odnožích kultovního festivalu Burning Man. Společně s kurátorem Janem Kunzem se mu z nich podařilo zvolit záběry, které okamžitě upoutají divákovo oko. Výstava v Leica Gallery je povedená a klidně by si zasloužila i mnohem více prostoru.

Alan Pajer fotografoval i herce Pavla Landovského. Snímek Jana Šídy, Právo

Komorní výstava Portréty fotografa Alana Pajera je k vidění do konce června 2018 v sevřeném prostoru Obecní galerie Beseda na pražském Malostranském náměstí. Autor, který zachycoval hvězdy československého bigbítu i světového rocku (Rolling Stones) či folku (Bob Dylan) na ní prezentuje černobílé portréty osobností naší i světové kultury.

Eva Bystrianská pátrá po kráse v moderním městském prostoru. Zdroj snímku: Katalog výstavy

Fenoménem agresívního prorůstání postmoderních průmyslových aglomerací do původního přírodního prostoru se zabývá fotografka Eva Bystrianská.

Kytarista Norbi Kovács sází v hudbě i fotografii na navození atmosféry. Snímek Jana Šídy, Právo

V Komorním sále kolínského Městského společenského domu vystavuje do neděle 31. prosince 2017 černobílé fotografie kytarista Norbi Kovács. Téměř tři desítky snímků ukazují hudebníka, který působí například v souboru Ivan Hlas Trio, coby vnímavého pozorovatele a obrazového glosátora okolního světa.

Další články...