Ikona britské literatury pro děti medvídek Paddington se po třech letech vrací s novým filmovým dobrodružstvím. A i když se říká, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky, Paddingtonovi 2 (2017) prostě londýnská Temže svědčí a má našlápnuto zopakovat kvality (a úspěch) prvního filmu z roku 2014. Je tu nový záporák (Hugh Grant), starý dobrý britský humor, řada zajímavých prostředí a odkazů na jiné populární filmy. Což ocení především dospělí diváci. A pro ty nejmenší je tu samozřejmě roztomilý chlupáč Paddington.

Michelle Pfeifferová jako bohatá odkvetlá kráska. Zdroj snímku: CinemArt

Kenneth Branagh režíroval nejnovější adaptaci klasické detektivky Agathy Christie a sám sebe dosadil do hlavní role potrhlého génia kriminalistiky Hercula Poirota.

Alibi na klíč poskytnou (zleva) Tarek Boudali, Julien Arruti a Philippe Lacheau. Zdroj snímku: Bontonfilm

Chcete si o víkendu vyrazit s milenkou? Nechce se vám do práce nebo školy? Nudí vás nedělní rodinné obědy s tchyní a tchánem? Ze všeho je možné se vylhat bez toho, abyste měli průšvih nebo manželský rozvrat. Užívejte! vyzývá francouzská komedie Alibi na klíč.

Loutková Lajka. Zdroj snímku: A-Company CZ

Pokud se film prezentuje jako „loutkový sci-fi muzikál“, vyvolává to už předem pobavení a jisté naděje. Lajka Aurela Klimta je ale především podivně nevtipná a zdlouhavá.

Odpočívat jsem neuměla. Můj život spočíval v balení kufrů, v odjezdech a příjezdech, říká pěvkyně v úchvatném filmu Olgy Sommerové Červená, který právě vstupuje do kin. Zdroj símku: ČTK

Do českých kin právě vstoupil film Olgy Sommerové s prostým názvem Červená. A je třeba už předem konstatovat, že jde bezpochyby o dílo působivé, zdařilé. Lze to tvrdit už kvůli faktu, že ač se jedná o celovečerní jaksi monotematický dokument, nenudíte se, spíše asi cítíte, že i po těch osmdesáti třech minutách byste docela rádi seděli v kině dál a poslouchali... Poslouchali operní hvězdu a herečku Soňu Červenou.

Další články...