Ruský tyran Putin a operní diva Netrebko jsou staří přátelé – v Mariinském divadle v Sankt-Petěrburgu jí udělil titul národní umělkyně (27. 2. 2008). Zdroj snímku: Wikimedia Commons / Kremlin.ru

Slavná ruská operní hvězda Anna Netrebko „vyťala Praze políček“ – a ta má prý z ostudy kabát. Tak alespoň soudí Alex Švamberk v Novinkách.cz. Patrně mu ta formulace s políčkem v titulku připadala vtipná a úderná. Alex Švamberk se totiž netají obdivem k „noblese“ této dámy. Argumentuje, jako bohužel i řada jeho kolegů, stokrát opakovanou nepravdou, která tím nepřestává být lží: operní diva prý vlastně odsoudila Putinovu agresi už tím, že kritizovala válku na Ukrajině jako takovou, tak co?

Hudební comeback historicky první bronzové tuzemské Superstar je v procesu. V posledních dvou měsících se zpěvák vytasil již s druhým singlem, tentokrát v rodném jazyce. Existuje alespoň malá pravděpodobnost, že by mohl svou současnou tvorbou Sámer Issa oslovit někoho jiného než jeho osobou posedlé, náctileté fanynky? Nejspíš ne.

Herečka Jiřina Bohdalová. Zdroj snímku: ČTK

Televizní vysílání v poslední den roku má svá specifika. Jsme totiž zvyklí, převážně u veřejnoprávní televize, že dostaneme předem očekávanou porci pořadů. V době komerčních stanic to není problém, protože není nic jednoduššího než v případě nespokojenosti přepnout. Přesto by však ČT měla dělat vše proto, aby to diváka ani nenapadlo, což se ovšem na silvestra skutečně nestalo.

Zemřela ikona francouzského filmu Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu herci, který se proslavil i tím, že si naprostou většinu kaskadérských kousků ve svých snímcích odehrál sám, bylo 88 let. „Už nějakou dobu byl velmi unavený. Zemřel poklidně,“ řekl právní zástupce zesunulého herce Michel Godest.

Další články...