Na Jana Wericha vzpomínal jeho nemanželský syn i Jiří Suchý

Jiří Suchý vzpomínal na Jana Wericha spolu s jeho synem Jiřím Werichem Petráškem a nakladatelem Pavlem Mészárosem. Snímek Jaroslava Hauera

Křty knih

Se jménem slavného prvorepublikového komika Járy Kohouta bylo spojeno už čtyřicáté představení Hovory W, s nímž syn slavného herce Jiří Werich Petrášek brázdí Českou republiku, společně s nakladatelem a zpěvákem Pavlem Mészárosem a pianistou Karlem Štolbou. Zavzpomínat přišel i Jiří Suchý.

Kromě zájezdových představení s pořadem už po dvě sezony vystupují v pražském Divadle Karla Hackera, kam si pravidelně zvou zajímavé hosty. Jinak tomu nebylo ani těsně před vánočními svátky. Pozvání přijala i semaforská legenda Jiří Suchý.

kohout krest 1kohout krest 2Tentokrát byl součástí pořadu i slavnostní křest unikátní knihy Hop sem, hop tam, kterou Jára Kohout napsal ještě za doby své emigrace, která vyšla v Mnichově, poté poprvé u nás v roce 1990. Vydání, které se křtilo na prosincových Hovorech W, je ovšem zajímavé tím, že je obohaceno o řadu originálních fotografií ze soukromého archívu a také o závěrečnou kapitolu, kterou dopsala hercova poslední manželka Marcela Kohoutová.

kohout krest 3kohout krest 4Ta ostatně byla i jedním z hostů jubilejního večera. Její osobní vzpomínky doplnily i další celebrity, které se se slavným hercem měly tu čest setkat, a to mistři slova Jiří Suchý a Jan Přeučil. V závěru pořadu se na jevišti objevil i velký znalec a obdivovatel černobílých filmových pokladů Aleš Cibulka.

„Už to bude skoro tři roky, kdy jsme si řekli, že s tímhle pořadem začneme jezdit po vlastech českých. Děkujeme všem hostům, kteří přijali pozvání, a my se s nimi mohli na jevišti potkat,” řekl Jiří Werich Petrášek.

„A samozřejmě děkujeme taky publiku, které si k nám našlo cestu, a můžeme mu slíbit, že příští rok nejenže pokračujeme, ale že chystáme i nějaké to překvapení,” dodal Pavel Mészáros.

Autor: René Kekely

O dalších křtech nových knih a audioknih se na webu Putování za uměním dočtete zde nebo na facebooku antikvariátu U Skleněné kašny