Varhan, Ščepková a Harapes líbali Kože hadí...

Křty knih

V pátek 17. září 2019 se uskutečnil křest již třetí básnické sbírky Kože hadí herečky a básnířky Jitky Osička, kterou ilustroval akademický malíř Otto Placht, v luxusních prostorách pražské galerie Miro.

koze hadi 2akoze hadi 1Podvečer byl plný překvapení. Herec Ondřej Dvořák se tentokrát ujal role moderátora a postupně uvedl všechny pozvané hosty. O bohatý program se postaral zkušený herec a pedagog Ladislav Odrazil, který velice originálním způsobem recitoval básně (Dračí, Až se všichni svléknou...).

Majitel galerie Miro Smolák promluvil o důležitosti filozofické hloubky a její souvislosti s historickou posloupností, dále pak Otto Placht zavzpomínal na první společné setkání s autorkou.

koze hadi 5koze hadi 7Zlatý hřeb večera patřil překvapení ve formě skladby inspirované básnickou sbírkou s názvem Vůně mlhy pláče štěstím, když motýli přelétají. Speciálně pro křest ji složil hudební skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, který byl zároveň jedním z kmotrů. O pohybovou složku s improvizačním nádechem se postarala sama autorka Jitka Osička.

Básnickou sbírku Kože hadí vpustili do světa a líbali ji: tanečník Vlastimil Harapes, mediální poradkyně Lucía Ščepková, která měla velmi humorný proslov a doslova do sbírky otiskla slovenské pery, a Varhan Orchestrovič Bauer.

koze hadi 6koze hadi 4Báječnou atmosféru v kostele Sv. Rocha doplnil na klavír pianista roku Robin Finesilver, o raut se postaralo vinařství Hruška a vynikající Pekařství Velíšek. Vůně chleba protkala prostor a dala celému křtu přidanou hodnotu kostelní symboliky.

Básnickou sbírku Jitky Osička Kože hadí i další dvě její poetická dílka si múžete prohlédnout a připadněi objednat v internetovém Knihkupectví theressa nebo přímo zde.

koze hadi 3Autor: tz
Snímky Romana Šebka

O dalších křtech nových knih a audioknih se na webu Putování za uměním dočtete zde nebo na facebooku antikvariátu U Skleněné kašny