Zdeněk Troška a Dita Hořínková pokřtili audioknihu Nastydlá strašidla

Křty knih

Křtilo se romanticky, a to polibky...

Pohádková knížka Nastydlá strašidla spisovatelky Petry Vychytilové se pyšní i audioverzí. Na tvorbě stejnojmenné audioknihy se podílela celá řada profesionálů. Pod hudbou je podepsán Richard Pachman. Knihu namluvili Jan PřeučilEvou Hruškovou a písničky nazpívaly děti z Kühnova dětského sboru pod vedením sbormistryně Elišky Hrubé Toperczerové.

cerveny koberec 1cerveny koberec 2Všichni zmínění tvůrci si nenechali ujít slavnostní křest ve vinohradské kavárně Faux Pas, který se nesl ve velmi přátelském a předvánočním duchu. Akce se jako kmotři zúčastnili režisér Zdeněk Troška, zpěvačka a herečka Dita Hořínková a její synové, herci Filip a Viktor Antoniovi.

Jan Přeučil, jenž je nejen českým filmovým a divadelním herecem, ale i vysokoškolským pedagogem specializujícím se na výuku rétoriky, se svěřil s malou poznámkou a pochválil knihu Nastydlá strašidla: „Když mě oslavila paní Petra a přečetl jsem si tuto knížku, tak jsem si především uvědomil nádhernou, krásnou češtinu. Krásu jazyka českého. A právě proto si myslím, že je velice důležité, že tato audioknížka vyšla, protože děvčata a kluci, a pochopitelně i rodiče, kteří budou poslouchat, by si měli v dnešní době internetu a sociálních sítích uvědomit, jakou magičnost a moc má slovo a jakou krásu má naše krásná čeština.“

Anotace audioknihy Nastydlá strašidla

cerveny koberec 3cerveny koberec 4Pohádkové vyprávění o sedmileté holčičce Anetce a jejích kamarádech – skřítcích, strašidlech a vůbec bytostech mezi nebem a zemí.

Autorka Petra Vychytilová vytvořila svébytný, uvěřitelný pohádkový svět, který se nenásilně a plynule prolíná s tím naším, reálným. Oživila jej nadpozemskými bytostmi známými (vodník, bílá paní a další) i těmi, které pro tento svět stvořila, jako jsou například veonetky či teneové. Příběh vyzdobila vlastními ilustracemi a proložila perličkami básniček, které se v audioverzi, jež vznikla zpracováním úspěšné dětské knihy, změnily díky hudbě Richarda Pachmana na písničky.

Nezaměnitelným způsobem text načetl Jan Přeučil společně se svojí ženou Evou Hruškovou. Písničky nazpívaly děti z Kühnova dětského sboru pod vedením sbormistryně Elišky Hrubé Toperczerové, dále Richard Pachman, Eva Hrušková a autorka Petra Vychtilová, která také nahrála party zobcovou flétnou. Dětská sóla jsou v podání Kačenky Jechové a Honzíka Vychytila.

cerveny koberec 5Autorka: Eliška Bartlová
Zdroj: cervenykoberec.cz

O dalších křtech nových knih a audioknih se na webu Putování za uměním dočtete zde nebo na facebooku antikvariátu U Skleněné kašny