U Zavěšenýho kafe se bude Sladit medem

Křty knih

Sbírka básní a sdělení – Sladěno medem – autorky Jitky Osičky bude slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 4. října od 18:00 v pražské kavárně U Zavěšenýho kafe. Celým večerem provede herec a šansoniér Jiří Bartoň.

Básnická prvotina herečky, zpěvačky a performerky Jitky Osičky se narodila v pondělí 7. května 2018 ve 20:57 hodin. Vznikla během symbolických sedmi dnů. Obsahuje celkem 58 básní doplněných o citáty a sladěná sdělení. Základěm celé sbírky je nepřeberné množství odkazů a symbolů, které opakovaně vyzdvihují důležitost lidských kvalit a víru ve vyšší hodnoty.

medem 1medem 2"Během tří měsíců vzniklo přes 220 básní. Čtyři sbírky. Knižně vyšla zatím první. Každá je svým způsobem taju plná, tematicky laděná a nese v sobě přesah, který předává. Další v pořadí se již těší Šacho-tvorní vraníci, hravá poezie... Ilustrace bývají důležitým vodítkem pro celkový dojem celé knihy, Sladěno medem má tedy i významného „tatínka“, kterým je bubeník, restaurátor a výtvarník Daniel Beneš z Českého Krumlova," říká Jitka Osička a s úsměvem dodává: „Často se mě lidé ptají, zda jsem verše a citáty psala skutečně já. Odpovídám jim: Odpověď najdete na straně 93...“

Jak napovídá i titul celé sbírky, můžeme ji doporučit k hořké kávě, bylinnému čaji či moudrému vínu, stačí míti správnou slinu.

U Zavěšenýho kafe budou sladit medem kmotři, malíři Jaroslav Klát a Jiří Šorm, spolu s nimi potom matematik polského původu a zároveň zvoník v chrámu Sv. Víta Krzysztof Urbaniec. Ukázky básní přečte spisovatelka, scénáristka a dramaturgyně Soňa Štroblová. K tanci i poslechu zahraje kapela ArnoSto Snoo rock 'n' rollové písně.

medem 5Součástí křtu bude i autogramiáda, při které autorka ráda vepíše zájemcům do sbírky Sladěno medem věnování originálním psacím brkem s kaligrafickými vyměnitelnými hroty z tvůrčího ateliéru Jitky Konopiské.

Autor: tz

O dalších křtech nových knih se na webu Putování za uměním dočtete zde nebo na facebooku antikvariátu U Skleněné kašny

medem 3medem 4