Hledáme, koupíme básnické sbírky a knihy americké básnířky Diane di Prima

Reportáž

Americká spisovatelka, básnířka a protiválečná aktivistka Diane di Prima (* 6. srpna 1934; + 25. října 2020) napsala čtyři desítky knihy a její díla byla přeložena do dvaadvaceti jazyků. 

hledame diane di prima 1hledame diane di prima 2Newyorkská autorka italského původu se stala osobností, spojující beatnické hnutí s hippies a umělce z východního pobřeží USA s jejich kolegy ze západního pobřeží. Později přesídlila do San Francisca. Setkávala se a spolupracovala s mnoha významnými literárními osobnostmi, jako byli Ezra Pound, Allen Ginsberg, Jack Kerouac, Gregory Corso, Peter Orlovsky či Freddie Herko. Byla spoluzakladatelkou New York Poets Theatre.

Diane di Prima také krátce žila s psychedelické komunitě proroka LSD Timothyho Learyho. Začala studovat sanskrt i budhistickou filozofii a aktivně vystupovala proti válce ve Vietnamu.

V češtině je dostupný pouze zlomek její tvorby, knihy Střípky písně (2005) a Čas beatniků (1996), zastoupena byla ve skvělé antologii amerických básníků Horoskop orloje, kterou vybral, uspořádal a přeložil Jan Zábrana (1987), slovensky vyšla antologie beatnické poezie Nahý anjel (1995).

hledame diane di prima 4hledame diane di prima 3Vaši nabídku s popisem, fotografií a cenou přivítáme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Koupíme básnické sbírky a knihy Diane di Prima v češtině, slovenčině, angličtině i dalších jazycích. Máme zájem i o větší počet výtisků, případně o novinové a časopisecké články, fotografie, recenze, pozvánky, plakáty a další zajímavosti a artefakty.

Knihy vykupujeme po dohodě, pro větší počet přijedeme.

Autor: MiM
Zdroj snímků: Archív autora

Další reportáže ze světa knih najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Antikvariátu U Skleněné kašny