Hledáme, koupíme knihy Andrzeje Pilipiuka

Reportáž

Původním povoláním archeolog Andrzej Pilipiuk (* 20. března 1974) je polským spisovatelem fantasy, jeho knihy se vyznačují drsným a mnohdy nekorektním humorem. Žije v Krakově. Mezi jeho záliby patří archeologie a historie (především období vlády Mikuláše II.), z dalších oborů astronomie, fyzika, chemie (výbušniny, výroba a konzumace alkoholu), medicíny (tropické choroby), geologie (hledání ložisek zlata, platiny a diamantů) a informatika (aby zjistil, komu vynadá a komu raději ne).

hledam pilipiuk 1hledam pilipiuk portretProslul sérií o věčně opilém exorcistovi Jakubovi Vandrovcovi, která má již devět knih. Nejde však o jediný autorův cyklus, počátkem jeho druhé románové série byla úspěšná povídka Kuzynki, za kterou si poprvé a prozatím naposledy vysloužil Cenu Janusze Zajdela. Následně ji rozvedl do úvodního dílu trilogie Sestřenky, v níž se Pilipiukův drsný a nekorektní humor mísí s alchymií a informatikou.

Čtrnáctiletý Pavel, hrdina trilogie Norweski dziennik (Norský deník): Ucieczka (2005), Obce ścieżki (2006) a Północne wiatry (2007), se místo očekávaných nudných prázdnin stane svědkem zabití agentů KGB a následně je odeslán do pochybného bezpečí za polárním kruhem, kde dojde i na setkání se ztřeštěným vnukem Jakuba Vandrovce.

hledam pilipiuk 2hledam pilipiuk 3Nejrozsáhlejším Pilipiukovým dílem je románová série Oko Jelenia (Jelení oko). Namísto plánovaných sedmi titulů se série uzavřela v šesti svazcích nazvaných Droga do Nidaros (2008), Srebrna Łania z Visby (2008), Drewniana Twierdza (2008), Pan Wilków (2009), Triumf lisa Reinicke (2010) a Sfera Armilarna (2011). Na počátku cyklu se k Zemi řítí roj meteorů a konec světa je otázkou pouhých minut. Nečekejte však příběh o hrdinné vesmírné výpravě, která má za úkol katastrofu odvrátit. Po několika letech nakonec přibyl i sedmý díl nazvaný Sowie zwierciadło (2015).

hledam pilipiuk 4Občas se ve svých knihách vyskytne i osobně, tehdy se označuje jako „velký grafoman“. To možná odpovídá jeho píli (píše prakticky každý den), kvalitou se však stal jedním z nejčtenějších polských autorů. Takže volného času si mnoho neužívá, neboť když průměrný písař napíše 100 000 lží, nakonec z toho vzejde pravda a Andrzej se tak má co činit.

Hledáme, koupíme knihy Andrzeje Pilipiuka v češtině, polštině i překlady do dalších jazyků. Preferujeme perfektní nebo velmi dobrý stav, u prvních a vyhledávaných vydání může být stav i poněkud horší.

Vaši nabídku s popisem, fotografií a cenou přivítáme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Knihy vykupujeme po dohodě, pro větší počet přijedeme.

hledam pilipiuk 5Autor: MiM
Snímky: i-passage.cz

Další reportáže ze světa knih najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Antikvariátu U Skleněné kašny

hledam pilipiuk 6