Hledáme, koupíme prostorové pohyblivé leporelo Vzhůru do kosmu

Reportáž

Autorem leporela Vzhůru do kosmu, které v českém překladu Miroslava Moravce a s ilustracemi A. Beslika vydalo roku 1981 moskevské nakladatelství Malyš, je ruský (sovětský) konstruktér a kosmonaut Vitalij Ivanovič Sevasťjanov (* 8. července 1935; + 5. dubna 2010). Poprvé letěl palubní inženýr Vitalij Sevasťjanov do vesmíru v Sojuzu 9 v roce 1970 společně s Andrijanem Nikolajevem. Po 18 dnech na orbitě přistáli v kabině lodi na padácích v pořádku na Zemi. Podruhé vzlétl roku 1975 na Sojuzu 18, velitelem letu byl Pjotr Klimuk. Dva měsíce spolu strávili na orbitální stanici Saljut 4. Během obou svých letů strávil Vitalij Ivanovič Sevasťjanov ve vesmíru 80 dní.

sevastjanov vzhuru do kosmu 1sevastjanov vzhuru do kosmu 2V leporelu Vzhůru do kosmu využivá nejenom svých zkušeností z kosmických letů, ale popouští také uzdu fantazii a předpokládá, že v budoucnu se lidstvo vydá k jiným hvězdám a planetám. Jistě, informace v leporelu už jsou poněkud zastaralé zastaralé a poplatné době, vždyť vzniklo před třiceti lety, ale pro děti, které se zajímají o vesmír, má kniha stále své kouzlo. Kouzlo zvýrazněné prostorovými a pohyblivými ilustracemi.

Leporelo Vzhůru do kosmu má 20 stran formátu 205 x 270 mm s deseti sice samostatnými, ale logicky navazujícími, minipříběhy. Hledáme, koupíme prostorové pohyblivé leporelo Vzhůru do kosmu. Preferujeme sice co nejlepší stav, ale po dohodě koupíme i výtisky ve stavu horším či špatném nebo i zlomky. Máme zájem i o větší počet výtisků.

sevastjanov vzhuru do kosmu 3Vaši nabídku s popisem, fotografií a cenou přivítáme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Leporela vykupujeme po dohodě, pro větší počet přijedeme.

Autor: MiM
Snímky: i-passage.cz

Další reportáže ze světa knih najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Antikvariátu U Skleněné kašny

sevastjanov vzhuru do kosmu 4