Velkopřílepské knihobraní podruhé

Reportáž

V sobotu 7. prosince 2019 se od 11:00 do 17:00 hodin koná 2. ročník Velkopřílepského knihobraní. V sále vedle restaurace Jaroslava Korycha (Pražská 45. Velké Přílepy) představí svoji produkci několik nakladatelství - Olympia, Epocha, Petr Prchal, Bondy, Fortuna Libri, Jalna a další.

knihobrani plakatPři Knihobraní si nejenom vyberete a koupíte krásné a hodnotné dárky pod stromeček, ale setkáte se i se zajímavými současnými autory. Namátkou připomeňme regionální autorku oblíbených vzpomínkových knih Renatu Šťastnou, autora detektivních románů Jana Žáčka či autora regionálních knih a literatury faktu Tomáše Hejnu. Chybět nebudou ani sportovní novinář a autor monografií Stanislav Sigmund, novinář, režisér a dramatik Václav Soldát, ani Václav Kupčík, autor nejenom pokračování slavných Chalupářů. Pozornost si určitě zaslouží cestovatelé a publicisté Alena a Jaroslav Klempířovi, známý autor detektivek a literatury faktu Luboš Y. Koláček a dalši.

Na prtogramu 2. Velkopřílepského knihobraní jsou i křty dvou poutavých knižních novinek: Neslavná mládí slavných a 50 zajímavostí Kralupska, Slánska a Kladenska. Veřejnosti bude poprvé představen unikátní atlas historie. To vše navím doplněno rozhovory a besedami s autory, soutěžemi o ceny pro malé a velké i zábavnými hlavolamy z Klubu her Paluba.

Tak ješte jednou připomínáme - 2. ročník Velkopřílepského knihobraní se koná v sobotu 7. prosince 2019 se od 11:00 do 17:00 hodin.

Autor: MiM

Další reportáže ze světa knih najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Antikvariátu U Skleněné kašny