Knižní novinka - Nový román pro ženy nese název Poslušná, autorkou je Ema Toulavá

Obálka nového ženského románu Poslušná

Knižní novinky

Román Poslušná, jehož autorkou je Ema Toulavá, přináší napínavý příběh, který píše sám život za zavřenými dveřmi - možná hned vedle vás. Publikace, která má atraktivní obálku malířky Daniely Roulové Plockové, vychází v těchto dnech u nakladatelství Petrklíč.

Kniha přináší příběh o nenápadné hrdince, statečné bojovnici, příběh o silném emočním prožitku či zdánlivé nevěry, ale také příběh o sebehledání na hraně bláznovství či pravdy.

Být poslušnou holčičkou ještě neznamená být dost dobrou, natož šťastnou, o tom už ví své hlavní hrdinka Ema. Ne příliš sebevědomá, pětatřicetiletá cukrářka na mateřské dovolené, která vzorně plní roli manželky, milenky, matky i hospodyňky až do události, která zbourá všechny jistoty, pro které žila a její vysněný život o veliké rodině se rázem otřese v základech.

Zřejmě to Emě otevírá oči a stává se postupně sebevědomou ženou, která si začíná uvědomovat, jak veliký vliv má na to, jaká je a jak bude vypadat její další život. Jak velkou cenu bude muset Ema zaplatit za rodinné štěstí?

Autorka Ema Toulavá pochází z jižních Čech, ráda se toulá krajinou i vlastní fantazií, kde vznikají emočně zabarvené příběhy protknuté psychologickou nitkou se špetkou sociálně patologických jevů, které jsou nedílnou součástí běžného života.

Román Poslušná je splněným snem a zároveň posláním, jelikož zachycuje vlastní prožitek, který, jak doufá, dodá kuráž a otevře oči mnohým ženám v nelehkých životních situacích. Autorka knihy miluje sport, psaní, čtení knih, fascinuje ji dětský smích i naivita a je vášnivou badatelkou oboru psychologie.

Text a snímek: Robert Rohál

O dalších knižních novinkách si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Antikvariátu U Skleněné kašny