Ivan Ženatý a Martin Kasík – dva světoví mistři vystoupí v Poličce

Martin Kasík. Zdroj snímku: Soukromý archív

Pozvánka

Je vždy velikou radostí, když se tito dva hudebníci do Poličky vracejí. Přijďte si vychutnat mimořádný hudební večer s hvězdami současného hudebního světa. Spolek Náš Martinů uvede koncertní salon dvou světových mistrů.

„Představovat houslistu Ivana Ženatého a klavíristu Martina Kasíka, stejně jako zmiňovat jejich virtuozitu a úspěchy, které dlouhodobě sklízejí na domácí i mezinárodní hudební scéně, není v Poličce zcela jistě zapotřebí, neboť zde v nedávné minulosti již několikrát vystoupili a pokaždé se setkali s velkým zájmem a nadšením hudbymilovné veřejnosti,“ uvedl předseda Spolku Náš Martinů Jaroslav Novotný.

„Nezbývá než vyjádřit radost nad tím, že se oba umělci do oblíbeného města znovu vracejí, a to s programem sestaveným ze skladeb Jiřího Gemrota, Antonína Dvořáka, Josefa Bohuslava Foerstera a Bohuslava Martinů, aby potěšili své příznivce a nabídli jim další velkolepý zážitek,“ dodal.

policka zenaty kasik 1policka zenaty kasik 2Český houslový virtuóz a hudební pedagog Ivan ženatý vystoupí spolu s vítězem jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku Martinem Kasíkem ve čtvrtek 30. ledna 2020 od 18:00 hodin v hudebním sále poličského muzea.

Odborná kritika, posluchači i hudební kolegové označují Ivana Ženatého za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti. Svým mimořádně bohatým repertoárem zahrnujícím přes padesát houslových koncertů oslovuje široké publikum, aniž by na okamžik opustil svět klasické hudby.

Spolu s Martinem Kasíkem, který se věnuje klavírní hře již od svých čtyř let a k jehož úspěchům patří jak vítězství v mnoha domácích a mezinárodních soutěžích, tak koncertování v mnoha prestižních koncertních sálů Evropy, Spojených států amerických, Japonska, Taiwanu a Singapuru, přivezou nyní jedinečný a nezapomenutelný hudební zážitek do rodného města slavného hudebního skladatele Bohuslava Martinů.

Autorka: Alena Zavoralová

Další pozvánky na zajímavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery