Slavnostní adventní dvouplátkový koncert

Pozvánka

Jako každoročně, tak i letos se v návaznosti na ratajskou Letní fagotovou akademii koná Mezinárodní sympozium dvouplátkových nástrojů, tedy těch, u nichž zvuk vzniká vibrací dvou plátků z ušlechtilých dřev. Akce bude zakončená v sobotu 7. prosince 2019, v den zasvěcený sv. Ambrožovi, od 19:30 hodin jedinečným adventním zážitkem v Rudolfinu.

dva platky logodva platky 1Na pódiu Sukovy síně se sejdou přední čeští představitelé klasické hudby, členové České filharmonie a jejich zahraniční hosté, které všechny spojuje hra na dvouplátkové nástroje – hoboje a fagoty. Přednesou unikátní koncert, na kterém zazní díla velkých autorů, jako byli Eugène Bozza, František Xaver Thuri či Richard Rodgers. Sólisty doprovodí Dvouplátkový orchestr složený z více jak padesáti hráčů na hoboje a fagoty, orchestr povede dirigent a hobojista Vojtěch Jouza. Vánoční atmosféru navodí směs koled a rorátů pro dvouplátkový orchestr, sbor a cembalo.

Sólisty budou Iveta Hylasová Bachmannová, Jana Brožková, Vladislav Borovka, Jiří Zelba, Vojtěch Jouza, Jana Slavíková, Ondřej Roskovec, Jaroslav Kubita, Tomáš Františ, Lukáš Kořínek a Ondřej Šindelář. Na cembalo zahraje Olga Dlabačová, na klavír Stanislav Gallin.

Autor: MiM
Zdroj snímků: klubpivovarek.cz

Další pozvánky na zajímavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery