Kytarový svět se již po dvacáté sejde v Kutné Hoře, součástí programu budou i recitály špičkových evropských kytaristů v GASK

Pozvánka

Tóny klasické kytary rozezvučí Kutnou Horu v úterý 2. července 2019. Mezinárodní bienále interpretační kytarové soutěže s mistrovskými kurzy odstartuje již po dvacáté. Soutěž se koná od roku 1980 a patří mezi nejstarší v Evropě. Tak jako v předchozích ročnících i letos se těší mimořádnému zájmu účastníků. O titul laureáta se utká přes padesát přihlášených umělců z více než 20 zemí světa.

Motivací pro mladé nadějné umělce jsou kromě věcných darů i „laureátské“ koncerty na festivalech v České republice, Polsku, Německu a Rakousku.

bienalekytaraJednotlivá veřejnosti přístupná soutěžní kola se uskuteční ve stylovém prostředí Dačického domu v Kutné Hoře, který se po své rekonstrukci stal dalším místem pro vysoce kvalitní umělecké programy. Soutěžní výkony zhodnotí mezinárodní porota v čele s českým vynikajícím kytarovým umělcem a pedagogem Štěpánem Rakem. Mezinárodní kytarová soutěž bude tradičně doprovázena výukou mistrovských kytarových kurzů pod vedením předních světových pedagogů.

Každý večer od úterý 2. července do pátku 6. července 2019 se v Galerii Středočeského kraje (GASK) budou pro veřejnost konat večerní recitály špičkových evropských kytaristů, na které jsou zváni všichni příznivci klasické kytary.

20. bienále vyvrcholí v sobotu 6. července 2019 finálovým kolem nejvyšší kategorie v refektáři GASK a slavnostním předáním cen.

Autorka: Monika Pravdová
Zdroj: Kutnohorské listy

Další pozvánky na zajímavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery