Popová houslistka Lucie Klásek přichází s novým projektem

Zdroj snímku: The StringZ

Pozvánka

Hudební obrazy propojené strhující pohybovou, vizuální i světelnou show představí v novém projektu The StringZ ve stylu classic meets rock houslistka Lucie Klásek v pondělí 29. října 2018 pro návštěvníky Anežského kláštera v prostorech Salvátorské kaple v Praze. Na koncertu pokřtí debutové EP StringZ Generation.

Exkluzivní vystoupení popové houslistky Lucie Klasek, která se pro tuto příležitost spojila s módní návrhářkou Annou Mareškovou, podpoří videomapping Jana Morávka.

Hudební trio The StringZ ve složení Lucie Klasek (housle), Alexandr Christianov (piano) a Ladislav Mariaš (cello) na chystaném koncertu pokřtí svoje debutové EP s názvem StringZ Generation, které vznikalo pod taktovkou londýnského Iron Worlds Studios. Soubor doplní rytmická sekce ve složení Radek Doležal (bicí) a Ondra Podhajský (basa).

„The StringZ mě osobně přesvědčili perfektní sehraností a schopností vytvořit ve třech lidech velkou porci brilantně zahrané a zaranžované muziky. Nejúčinnější jsou u nich společné melodické linky Lucie Klásek a Ladislava Mariaše, které jsou vkusné a potěší nejedním zdařilým momentem. Rytmiku, aranže i perfektní stylizaci popových fláků s přesahy do jazzu a filmové hudby umně dokáže zinscenovat pianista Alexandr Christianov,“ uvádí Milan Bátor, hudební kritik a redaktor.

Vedle klasické hudby, jako je Jenkins, Vivaldi, Bach interpretují The StringZ také hity známých interpretů současné světové pop scény, kterými jsou David Guetta, Bruno Mars, Adele. To vše doplňuje vlastní autorskou tvorbou. (Alexander Christianov - StringZ Generation - singl, po kterém je EP pojmenováno). Hudebníci propojují brilantní techniku, s moderními žánry a rockerskou energií a překračují hranice klasického pojetí. Projektem The StringZ navazuje Lucie Klasek na předchozí úspěšný projekt femme2fatale a pokračuje tak v tvorbě na poli ryze instrumentální hudby.

Hudební obrazy propojené strhující pohybovou, vizuální i světelnou složkou. To vše čeká v pondělí 29. října 2018 od 19:30 hodin na návštěvníky Anežského kláštera v prostorech Salvátorské kaple v Praze.

Připravovanou show doprovodí ukázka z tvorby módní návrhářky Anny Mareškové, jejímž vyjádřením je pocta křivkám ženského těla, kvalitní materiály a patrná tendence futurismu zachovaná v čistých liniích. Inspirace kolekce vychází z japonského minimalismu v kombinaci s koženými ručně vyráběnými doplňky.

Autorka: Ivana Kvasnicová

Další pozvánky na zajímavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery