Pěvecký sbor Cantica laetitia zazpívá na Májovém koncertě v Malenovicích

Zlínský komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia na 13. ročníku mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem v Bielsko-Biała 2017, Polsko. Snímek Petry Štefkové

Pozvánka

Zlínský sbor Cantica laetitia pořádá v sobotu 19. května 2018 od 17:00 hodin v Modlitebně adventistů sedmého dne v Malenovicích u Zlína takzvaný Májový koncert. Na koncertě Cantica laetitia představí skladby soudobých autorů Ērikse Ešenvaldse, Petera Špiláka nebo Terezy Surovíkové.

Zlínští sboristé pod vedením sbormistra Josefa Surovíka zazpívají také všech pět Hebrejských milostných písní od amerického dirigenta a skladatele Erica Whitacra, který patří mezi nejpopulárnější současné autory.

Posluchači se mohou těšit i na skladbu Lay a garland Roberta Lucase Pearsalla nebo český madrigal Hej! Máme na prodej od Bohuslava Martinů. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Většinu skladeb, které zazní na Májovém koncertě, budou členové sboru Cantica laetitia v červnu 2018 nahrávat v Českém rozhlase Ostrava.

Sbor opět odcestuje na zahraniční soutěž

Smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia Zlín se letos chystá na 13. ročník Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby, který se uskuteční od čtvrtka 6. do neděle 9. prosince 2018 v Bratislavě.

Autorka: Sabina Kučerová

Další pozvánky na zajímavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery