Štěpán Rak a jeho syn Jan-Matěj Rak zahrají v Domě kultury v Kroměříži

Štěpán Rak a jeho syn Jan-Matěj Rak vystoupí spolu i v Kroměříži. Zdroj snímku: Archív autora

Pozvánka

Čtvrtým koncertem festivalu Kroměřížské hudební léto, který se uskuteční v úterý 3. října 2017 v Divadelním sále Domu kultury, bude unikátní „rodinný“ kytarový projekt otce se synem nazvaný příznačně Rak & Rak. Špičkoví kytaristé představí působivý hudební program.

Na rozdíl od klasického kytaristy a skladatele Štěpána Raka jde jeho syn Jan-Matěj Rak vlastní cestou, neboť se již deset let zabývá hudbou Jaroslava Ježka, kterou si zpracoval pro sólovou kytaru. Výsledkem tohoto úsilí je i CD Ježkovy vwoči.

rak plakatrak rakKromě slavných úprav písní jako Život je jen náhoda či Ezop a brabenec, zazní i Tři strážníci a dokonce Bugatti–step, což je v kytarové literatuře, jak tvrdí fajnšmekři a hudební odborníci, naprosté novum.

V programu koncertu zazní úryvky barokní hudby Ivana Jelínka v úpravě pro sólovou kytaru, loutnová hudba dávných mistrů, výběr z celovečerních cyklů Štěpána Raka – například Chvála čaje, Královská suita a Vůně a naproti tomu zcela unikátní přínos klasické kytarové literatuře – věčně zelená hudba Jaroslava Ježka v podání Jana-Matěje Raka. Návštěvníci uslyší i úpravy známých skladeb Šaty dělaj člověka, Strejček hlad, Jen ze dne na den a další.

Začátek festivalového koncertu Rak & Rak je v úterý 3. října 2017 od 19:00 hodin.

Autor: Robert Rohál

Další pozvánky na zajínavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery