Pozvánka - Krumlov nabídne klasiku i šanson

Pozvánka

Ve středu 12. července 2017 vyšla v deníku E15 pozvánka na tradiční Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Přinášíme doslovný přepis.

Devatenáct koncertů různých žánrů nabídne od pátku 14. července do soboty 5. srpna 2017 tradiční Mezinárodní hudební festival Český Krumlov.

Vystoupením slavných operních pěvců sopranistky Angely Gheorghiuové a tenoristy Ramóna Vargase v doprovodu PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského v pátek zahájí již šestadvacátý ročník festivalu konajícího se na šesti místech Českého Krumlova.

Zatímco Vargas se do historického města vrací po šesti letech, rumunská sopranistka bude mít na přehlídce premiéru. Zaznějí známé melodie z oper Nabucco, La traviata, Romeo a Julie, Carmen, Madame Butterfly či Rusalka.

cesky krumlov„PKF – Prague Philharmonia má velké zkušenosti v doprovázení operních hvězd. Naše pozvání přijaly hned dvě – Angela Gheorghiuová a Ramón Vargas, kteří jsou nejen kolegové, ale pojí je také dlouholeté přátelství,“ uvedl prezident přehlídky Jaromír Boháč.

Letos je tak na programu devatenáct koncertů, a to tradičně nejen z oblasti vážné hudby. „Festival zůstane věrný své dramaturgické tradici a opět nabídne klasickou hudbu, muzikál, šanson i crossover,“ dodal.

Na návštěvníky pak čeká muzikálová pocta Bravo Broadway, koncert středověké duchovní hudby v podání Schola Gregoriana Pragensis či recitál Radky Fišarové věnovaný Edith Piaf a dalším osobnostem. Festival zakončí v sobotu 5. srpna 2017 Noc barokních mistrů.

Program akce nakonec doznal jedné změny. Místo klavíristy Javiera Perianese vystoupí v sobotu 15. července 2017 v Zámecké jízdárně houslistka Maria Solozobová ve společnosti Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dirigenta Conrada Van Alphena.

Autor: Dušan Kütner
Zdroj: E15

Další pozvánky na koncerty a hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery