Mikulov přivítá 31. ročník kytarového festivalu

Pozvánka

Mikulov se ve druhém červencovém týdnu opět stane centrem kytarového dění. Od neděle 9. července do soboty 15. července 2017 se zde uskuteční 31. ročník mezinárodního kytarového festivalu Mikulov 2017.

Mikulovský kytarový festival patří již tři desítky let k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském regionu. Tak jako v minulých letech nabídne i letos řadu přednášek, seminářů a workshopů s kytarovou tematikou, výuku v mistrovských třídách a také třináct koncertů vynikajících světových interpretů i účastníků festivalu.

V letošním roce se v rámci festivalového programu na koncertním pódiu představí kytarista Zoran Dukić (Chorvatsko), kytarové kvarteto Guitar4mation (ČR, Polsko, Rakousko), kytarista Gabriel Bianco s hobojistkou Michaelou Hrabánkovou (Francie, ČR), rakouský soubor Carlos Martin y sus Caballeros (elektroakustická kytara, mandolína, housle, kontrabas, bicí, valcha, zpěv), kytarista Pablo Márquez a sopranistka María Cristina Kiehr (Argentina), Omán Kaminsky (kytara, Mexiko), Massimo Felici (kytara, Itálie) a španělský kytarista Marco Socías.

Na odpoledních koncertech vystoupí vítězové prestižních mezinárodních kytarových soutěží Antoine Moriniere (Francie), Nicolas Göhl (Německo), Leonora Spagnenberger (Německo) a samozřejmě i účastníci festivalu včetně kytarového orchestru. Ten bude řídit Martin Schwarz (Rakousko).

Autorka: Jitka Sobotková
Zdroj snímku: Archív GFM

Další pozvánky na hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery