Na internetu se objevila nová píseň Kurta Cobaina. Zkomponoval ji počítač

Reportáž

Fanoušci skupiny Nirvana a jejího frontmana Kurta Cobaina jásají. Objevila se totiž písnička, kterou ještě nikdy neslyšeli. Nejedná se ovšem o song, nalezený někde v archívu, ale o úplnou novinku. Na svědomí ji má počítač. Informuje o tom server Billboard.

K uvedení nové Cobainovy písně dochází 27 let po zpěvákově tragickém úmrtí. Kanadská organizace Over The Bridge využila moderní technologie a nechala umělou inteligenci Magenta, aby komponovala místo lídra skupiny Nirvana. Ten patří mezi hudebníky, jejichž život předčasně skončil už ve 27 letech. Do tohoto „klubu“ patří například i Jimi Hendrix, Jim Morrison či Amy Winehouse.

Počítač použil téměř třicet skladeb jedné z nejikoničtějších kapel devadesátých let, z nichž se „učil přemýšlet“ jako Kurt Cobain. Vznikl tak song Drowned in the Sun, který využívá typické znaky melodií, vokálů či kytarových riffů, které Nirvanu proslavily.

Konečnou podobu písni poté dodal hudebník Eric Hogan, který Drowned in the Sun nazpíval. „Píseň je dostatečně přesná, aby posluchačům opět přiblížila atmosféru, kterou má tvorba Nirvany,“ myslí si hudebník.

Autor: Vilém Besser
Zdroj: forum24.cz
Zdroj snímku: pexels.com

Další reportáže o hudbě u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery