Výzva kapely Vesper: Objevte prospektora, žádná špinavost mu není cizí

Reportáž

Kutnohorská kapela Vesper pokračuje v nastaveném trendu a vydala další singl z chystaného alba Pan Optikum. Píseň nese název Prospektor.

„Dalším archetypem do skládačky Pan Optikum je Prospektor. Tedy jakýsi mužský ekvivalent zlatokopky. Prostě chlápek, jemuž žádná špinavost není cizí, pokud z toho pro něj něco kápne," přiblížil kapelník Milan Jahodář.

Kutnohorští Vesper i tentokrát mysleli na detaily a datum vydání pečlivě vybrali podle historické události. 16. srpna 1896 došlo k prvnímu objevu zlata na Klondiku, což vedlo k vypuknutí zlaté horečky.

Klip je pro kapelu atypický, neboť je poskládán pouze ze záběrů ze studia ExAvik, kde probíhalo natáčení alba. Je snímán roztřesenou amatérskou kamerou a díky tomu působí velmi autenticky. Nejen pro fanoušky kapely se tedy jedná o zajímavé nahlédnutí do vesperácké kuchyně. Ani s postprodukcí si tentokrát kapela příliš hlavu nelámala a celkově se omezila pouze na střídání barevných a černobílých záběrů.

„Album Pan Optikum chystáme na září 2018. Ale nezahálíme a už teď máme připravený další materiál. Především jde o pro Vesper netypický vánoční song, na němž spolupracujeme s producentem Ondrou Škochem (ex - Chinaski pozn. aut.)," již dříve uvedl Pavel Ladra, klávesista a zpěvák.

Video z natáčení klipu Prospektor můžete zhlédnout zde

Zdroj: Kutnohorský deník
Zdroj snímku: Archív skupiny Vesper

Další reportáže o hudbě u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery